• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kılıçdaroğlu yine paranoyaya bağladı! Skandal ifadeler kullandı

Siyasi tartışma oluşturmak için yine devreye giren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'yarım kalan işi bitirin' talimatı verdiğini iddia etti.

Yeniakit Publisher
2021-10-27 22:16:00 -

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. Siyasi cinayetler iddiası gündemde olan Kılıçdaroğlu, yine tehlikeli sözler sarf etti. Kılıçdaroğlu, "Erdoğan'ın birilerine 'yarım kalan işi bitirin' talimatı verdiğini" ima etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın grup toplantısında yaptığı konuşmaya değinen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Şahıs, bugünkü grup konuşmasında uzun uzun benim videolarımı izletip, aleni tehditler savurmuş. Adeta birilerine 'Yarım kalan işi bitirin' talimatı vermiş. İşte buradan söylüyorum, ne senden ne o şürekandan zerre kadar korkum yok. Sonuna kadar mücadelemi vereceğim. Bunu bilesin."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada tezkereye "hayır" oyu kullanan CHP'yi eleştirerek şu ifadeleri kullanmıştı:

CHP Genel Başkanı'nın askerliği çocuk oyuncağı sanan cehaletini de milletin takdirine bırakıyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerinin başkomutanı olduğumuz doğrudur. Asıl sorulması gereken, Kılıçdaroğlu'nun nasıl olup da HDP'nin emir eri konumuna geldiğidir. CHP - HDP ortaklığı bu tezkere oylaması ile resmiyet kazanmıştır. İYİ Parti'nin bu tezkereyi desteklemesini memnuniyetle karşıladık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan video izletti

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra, HDP'li yöneticilerin tehditlerini ve Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına ait videoları izlettirmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Muhittin

Hangi parti lideri olursa olsun taşlanmasının propaganda malzemesi olarak kullanılması yanlış ve tehlikelidir. O zaman 12 Eylül'den ders alınmamış demektir
 • Yanıtla

Haklısın.

Siyasî cinayetlerde ilk hedef CHP lideriymiş. Bugünkü linç videosu ile CHP lideri haklı çıktı. S.Peker'de haklı çıktı.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23