Kesin tarih verildi! İstanbul'a kar geliyor

Hava Forum'da yer alan bilgilere göre, mega kent İstanbul'da da mevsimin ilk kar yağışının 27-31 Aralık tarihleri arasında olması bekleniyor.

08 Aralık 2018 Cumartesi 15:30
Kesin tarih verildi! İstanbul'a kar geliyor

Sayısal modellere dayalı uzun vadeli analizlere göre, bu kış yurdumuz Sibirya üzerinden gelecek dondurucu soğuk hava ataklarının etkisinde kalabilir. Özellikle Marmara, Karadeniz ve kısmen de Ege bölgeleri için mevsim normalleri ve altında sıcaklıkların olacağı bir kış öngörülürken, Karadeniz üzerinde oluşacak yağış kütlelerinin de etkisiyle, İstanbul’da kışın sert geçeceği tahmin ediliyor.

İlk kar 27-31 Aralık'ta

Hava Forum'da yer alan ve uzun vadeli sayısal analizlerden derlenen bilgiye göre, İstanbul'da mevsimin ilk kar yağışı 27-31 Aralık tarihleri arasında bekleniyor. Ancak meteorolojik tahminlerde süre uzadıkça tahmin tutarlılığının düştüğü göz önüne alındığında, kesin bir tarih vermek için henüz erken olduğu da bir gerçek.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Aralık 2018 Cumartesi 15:30

YORUM YAZ

 • Taufun cekiciTaufun cekici3 ay önce
  Hadi bakim insallah
 • AyhanAyhan3 ay önce
  Meteoroloji kar geliyor diyorsa kesin denize girme havası olur mangallari şişme yatakları hazırlayın denize girecez meteoroloji kar yağacak diyoooooorrr.
 • ihsanihsan3 ay önce
  Gaybı bilen Allah diye inanıyorduk...
 • farukfaruk3 ay önce
  kesin kar yağacak diye bir şey olmaz ancak onu yağdıracak olan Allah bilir.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019