Kemal’in başkanı suç makinesi gibi

Pensilvanya çetesinin en büyük destekçisi olan Kemal Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP’nin adayı olarak Kuşadası’nda belediye başkanlığı koltuğunu ele geçiren Ömer Günel’in FETÖ ile bağlantısı dikkat çekti. Fetullahçı 5 militanın avukatlığını yapan CHP’li Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in FETÖ şüphelisi olmaktan hakkında soruşturma yürütüldüğü, tehdit, dolandırıcılık ve kasten yaralama gibi 13 farklı suçtan da yargılandığı ortaya çıktı.

12 Haziran 2019 Çarşamba 09:28

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “örnek belediye başkanımız” diyerek öve öve bitiremediği ve tertemiz olarak nitelendirilen CHP’li Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in FETÖ üyeliği iddiasıyla hakkında soruşturma yürütüldüğü, tehdit, dolandırıcılık ve kasten yaralama gibi suçlardan da yargılandığı ortaya çıktı. Kuşadası’nda FETÖ’den yargılanan milyonluk işadamlarının avukatlığını yapan CHP’li Günel’e son 9 yılda 3 dava açıldığı, onlarca soruşturmanın ise halen sürdüğü öğrenildi.

FETÖ’cülerin avukatlığını yapmıştı

Söylem ve eylemleriyle FETÖ soruşturmasını sekteye uğratmaya çalışan Kemal Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP’nin çiçeği burnunda belediye başkanlarından Ömer Günel’e yönelik çarpıcı bilgilere ulaşıldı. Pensilvanya çetesinin en büyük destekçisi olan Kemal Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP’nin adayı olarak Kuşadası’nda belediye başkanlığı koltuğunu ele geçiren Ömer Günel’in FETÖ ile bağlantısı dikkat çekti. Fetullahçı 5 militanın avukatlığını yapan CHP’li Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in FETÖ şüphelisi olmaktan hakkında soruşturma yürütüldüğü, tehdit, dolandırıcılık ve kasten yaralama 13 farklı suçtan da yargılandığı öğrenildi.

Dolandırıcılık da var görevi kötüye kullanma da

Akit’in edindiği bilgilere göre, 2010 yılında CHP’li Ömer Günel hakkında kişilerin malları üzerinde usulsüz tasarruf, hizmet nedeniyle görevi kötüye kullanma gibi suçlardan dolayı araştırma başlatıldı. Kuşadası Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmalar, Adalet Bakanlığı tarafından incelemeye alındı. 2011 yılında ise görevi kötüye kullanma ve tehdit suçlamalardan ötürü soruşturma açıldı. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ile ilgili 2013 yılında dolandırıcılık ve kanuna aykırı toplantı düzenleme suçlamasından iki soruşturma bulunuyor. Aynı sene görevi kötüye kullanma suçundan açılmış dava ise Kuşadası 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde sürüyor. Günel’e yönelik görevi kötüye kullanmadan 2014 yılında açılan davanın yargılaması ise Kuşadası 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam ediyor.

CHP’li belediye başkanı FETÖ şüphelisi

2015 ve 2016 yıllarında yine aynı suçtan Kuşadası Cumhuriyet Başsavcılığı’nca açılmış iki soruşturma dosyası bulunuyor. Ömer Günel ile ilgili 2016 yılında görevi kötüye kullanma suçundan yürütülen bir diğer soruşturma ise Adalet Bakanlığı tarafından titizlikle inceleniyor. Kuşadası’nda FETÖ’nün avukatı olarak tanınan CHP’li başkan hakkında Kuşadası Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 2017 yılında açılan ve yetkisizlik kararı ile Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilen soruşturma dosyasının halen açık olduğu belirtiliyor. Aynı sene CHP’li Ömer Güner’in Kuşadası 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen bir davada, Kuşadası Gazeteciler Derneği Başkanı Erol Özkan’ı dövdürmekten dolayı ceza aldığı kayıtlara geçmiş durumda. Geçtiğimiz yıldan ise, Ömer Günel’e görevi kötüye kullanmadan dolayı açılmış bir soruşturma bulunuyor.

Mazbatayı aldığı gibi koltuğu yenilemişti

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan Kuşadası Emniyeti eski Müdürü Olcay Yakup İnankur’un avukatlığını yapan CHP’nin Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel de mazbatayı aldığı gibi koltuğunu yenilemişti. “Makam araçlarını kaldırıyorum” diyerek tasarruf gösterisinde bulunan CHP’li başkan belediyenin ilk meclis toplantısında, kendisine makam aracı tahsis edilmesi yönünde karar çıkarmıştı.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Haziran 2019 Çarşamba 09:28

YORUM YAZ

 • jertjert13 gün önce
  kemal kılçdaroğlunun deyimiyle haysiyetsiz şerefsiz namussuz ysk peki ne yapıyorda bu şerefsizin adaylığını onaylamış acaba
 • MahirMahir13 gün önce
  Önce aynaya bakın
 • ihsanihsan13 gün önce
  chp teröisttir
 • HasanHasan13 gün önce
  Hani ne istediysek verdi diyen kahpeleri unutup.Bitsin bu hasret diyen serefsizleri unutupFeto diyemezsiniz diyen sayin hoca diyeceksiniz diyen ibneleri unutup.Feto hocaya saygilar diyeni unutupSecim var diye okuz faise turbana iyi gorunmek icin yalan haber yaziyorsunuz.Fetonun siyasi ayagi akpdirrrrrrrr.
 • veliveli13 gün önce
  CHP'de suç makinası olmayan kaç kişi var?
 • Fetö AşkıFetö Aşkı13 gün önce
  Bu CHP'yi fetö nün dizayn ettiğini sağır sultan duydu.Bu Cahiller, Hizipcilerduymadi.Chp =Fetö +PKK...Kaset kumpasiyla gel .CHP başına geç.
 • Mumince bir uyariMumince bir uyari13 gün önce
  Sevgili Muhammed kardesim. Daha cok gencsin. Birileriyle ilgili ithamda bulunurken 40 kere dusun. Bu isin vebali cok buyuk,hesabi cok agir unutma. Sana talimat veren,bu sekilde hareket etmeni,boyle bir uslup kullanmani isteyen,mutedeyyin gorunumlu de olsa,buyuklerine aldanma. Onlar da hesap verecekler ruz-i mahserde. Bizim inancimizda karsidaki kafir dahi olsa,davamiz islam da olsa,yalana iftiraya,karalamaya,itibarsizlastirmaya yer yoktur.
 • AkilAkil13 gün önce
  Bu suç makinası nasıl başkan oldu bunu biri aciklasin Almanya bir suç makinası başkan olamaz olsa da el çektirir Lerveya kendi giderCHP nin namuslu başkanlık.k işi zor nerede yamuk var onu getiriyor lar hayırlıolsun CHP ye
 • NİLHANNİLHAN13 gün önce
  SAYIN UZUN, DÜN KÜRDİSTAN ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜNDEN BAHSETSENİZE ;)

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019