• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan teşkilatlara Muharrem İnce talimatı

4 Eylül'de Sivas'tan "Bin Günde Memleket Hareketi" başlatacağını açıklayan Muharrem İnce'nin konuşmasını tamamlamasının ardından CHP Lideri Kılıçdaroğlu teşkilatlara "Hiçbir şekilde yorum yapmayın" talimatı gönderdi.

Yeniakit Publisher
2020-08-13 16:03:00 -
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan teşkilatlara Muharrem İnce talimatı

CHP'den ayrılarak yeni parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce, düzenlediği basın toplantısında, 4 Eylül tarihinde Sivas'tan "Bin Günde Memleket Hareketi" başlatacağını söyledi.

İnce'nin açıklamaları sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, teşkilatlara "Hiçbir şekilde yorum yapmayın" talimatı verdi.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Kılıçdaroğlu'nun talimatı olarak iletilen mesajda; CHP teşkilatlarından, İnce'nin sözleriyle ilgili kamuoyu önünde herhangi bir yorumda bulunulmaması, açıklama yapılmaması ve sosyal medya aracılığıyla paylaşımda bulunulmaması istendi.

Muharrem İnce, CHP yönetimini topa tuttu

Öte yandan düzenlediği basın toplantısında CHP yönetimini topa tutan Muharrem İnce, zehir zemberek sözler kullandı:

İşte İnce'nin o ifadeleri:

"CHP'nin iktidarı demek şu demek CHP Genel Başkanın cumhurbaşkanı olması demek. Ben iktidardan bunu anlarım. Eğer Erdoğan'ın eski arkadaşlarından birini cumhurbaşkanı yapacaksan ben ona CHP iktidarı demem ki. Genel başkanın böyle bir iddiası yok ki. Böyle bir iddiası yoksa CHP'nin iktidara yürüdüğü hayal demektir. İktidara yürüyormuş da ben engel oluyormuşum. İktidara yürüme iddiası yok ki zaten."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Selim

Geçekten bu gelişmede bir fetö operasyonu. Muarrem ince partisi içinde dışlanan ulusal ve kemalistler için tek bir eleştiri getirdi mi. bu bir proje. amaç oy oranlarını yükseltmek ak partisi karşısında. halbuki bunlar heopsi aynı havuzun içindeler. bu sayede küskünlerin oylarını alıp chp nin kaybettiği oyları tekrar yerine koymuş olacak
 • Yanıtla

Kanuni

Kılıçdaroğlu parti başkanı olmak ve kalmak konusunda çok mahir ! Bu millet de oy verme konusunda çok mahir.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı