• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili ortalığı ayağa kaldıran 15 Temmuz yazısı!

Gazeteci Ahmet Kekeç, FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmalarının yaşandığı günlerde ortalığı ayağa kaldıran bir yazı kaleme aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz hain darbe girişiminden 3 gün önce, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmaya değinen Kekeç, darbecilerin sözde konsey bildirisi ile Kılıçdaroğlu’nun konuşması arasındaki benzerliklere dikkat çekti.

2020-02-26 15:05:00 -
Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili ortalığı ayağa kaldıran 15 Temmuz yazısı!

Gazeteci-yazar Ahmet Kekeç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz hain darbe girişiminden 3 gün önce, 12 Temmuz 2016’da yaptığı grup toplantısına değindi.

Elinde bilgi ve belge ve olmadan FETÖ hakkında konuşamayacağını söyleyen Kılıçdaroğlu’nun terör örgütünü koruduğunu belirten Kekeç, “Neden 12 Temmuz?” diye sordu.

Yazısında, “Peki, darbeden üç gün önce neler mi söyledi?” diyen Kekeç, şöyle devam etti:

“İktidarın DEAŞ terör örgütüne yardım ve yataklık yaptığını... DEAŞ’ın eğitim, transfer ve lojistik desteğinin Türkiye’den sağlandığını... MİT TIR’larıyla DEAŞ’a silah gönderildiğini... Bazı DEAŞ militanlarının Türkiye hastanelerinde tedavi gördüğünü... DEAŞ yetkililerinin “Teçhizatımız ve tedarikimiz Türkiye üzerinden sağlanıyor” itirafında bulunduğunu... 12 Ağustos 2012 tarihinde Washington Post gazetesine açıklama yapan bir başka DEAŞ yetkilisinin, “Bize savaşın başında katılan savaşçıların büyük bölümü Türkiye’den geliyor, ayrıca bütün tedarikimiz Türkiye tarafından sağlanıyor” dediğini... Türkiye’nin DEAŞ’tan petrol aldığını... Musul Konsolosluğu’nun basılması talimatını veren DEAŞ’lı Muhaser Ebu Muhammed’in 16 Nisan 2014’te Hatay’da tedavi gördüğünü...”

“Öyle “benzerlikler”, öyle ortaklıklar var ki…”

Gazeteci-yazar Ahmet Kekeç, yazısının devamında, Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının bir manifesto, bir ültimatom olduğuna işaret ederek, “Söylediklerini ilginç kılan husus şu: İktidara yönelttiği suçlamaların tümü (özellikle “yargının siyasallaşması” meselesi) ve üç gün sonra “Yurtta Sulh Konseyi”nin bildirisinde karşımıza çıktı. Bildiriyle konuşma arasında öyle “benzerlikler”, öyle ortaklıklar var ki, insanın aklına şu tür sorular üşüşüyor: “Malum konsey mi Kılıçdaroğlu’ndan etkilendi? Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını kaleme alan ByLock’çu danışmanları mı malum konseyden etkilendi? Yoksa iki tarafı da etkileyen ortak bir ‘akıl’ mı var?” cümlelerine yer verdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Oktay

15 temuzun mimarlari feyto kuklalari chp kiliclaroglu meral meral 15 temuzdan once ne diyordu basbakan olacagim diyordu
 • Yanıtla

ERSİN

TATİLDE İZİNDE MAAŞ ALIYORLAR SONRA HÜKÜMETE İFTİRA ATIYORLAR
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı