• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

KASSAK faaliyetleri ABD raporunda

Yeniakit Publisher
2021-10-27 11:43:00 - 2021-10-27 11:43:48
KASSAK faaliyetleri ABD raporunda

Dünya genelinde 40 ülkede yayınlanan ABD raporunun 36. sayfası tamamen Karabağ Savaş Suçlarını Araştırma Komisyonu Başkanı Salih Kurt'a ve KASSAK'ın faaliyetlerine ayrıldı.

Amerika Birleşik Devletleri kısa süre önce 40 ülkede kabul edilen 64 sayfalık bir uluslararası rapor yayınladı. Raporun 36. sayfasının tamamen Karabağ Savaş Suçları Komisyonu (KASSAK) ve başkanı Salih Kurt'a ayrılmış olması dikkat çekti.

Bu arada, Alman Polis Şefi Thomas Pantelic ve ABD Sözcüsü Heather Nauert, KASSAK Başkanı Salih Kurt ile görüşmek istediklerini bildirdiler. Ancak bu görüşme KASSAK Başkanı Salih Kurt’un sağlık sorunları nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan KASSAK Başkanı Salih Kurt, komisyonlarının söz konusu raporda yer almasının önemli bir gelişme olduğuna dikkat çekerek, “Demek ki doğru bir girişimde bulunmuş ve doğru çalışmalar yapmışız. Sağlık sorunlarım olmasaydı Alman Polis Şefi Thomas Pantelic ve ABD Sözcüsü Heather Nauert ile yapacağımız toplantıda KASSAK’la ilgili çok detaylı bilgileri dile getirecektim. Ve Azerbaycan Devleti’nin Karabağ konusunda haklılığını, Azerbaycan halkının yıllarca ne kadar mağdur olduğunu ve ne kadar acılar çektiğini anlatacaktım. İlk fırsatta Alman Polis Şefi Sayın Thomas Pantelic ve ABD Sözcüsü Sayın Heather Nauert görüşmeye çalışacağım.” dedi. 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Jale Kuşçu

Helal Başkanım Devlet idarecileri bu insanlarla görüşmek için randevu alamıyor

İbrahim Türk

Helal olsun. Şu ABD olacak ülke ne kadar da yakından takip ediyor bu komisyonun çalışmalarını. Demek Karabağ KASSAK komisyonu baya dokundu onlara..Avrupa, Amerika, başta Cumhurreisimiz oldukça daha size çoook sıkıntı veririz evelallah, özür diletiriz.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23