• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Karamollaoğlu merhum Erbakan Hoca'yı anma programında konuştu: İttifakı meşrulaştırma çabası!

Merhum Necmettin Erbakan'ı anma programında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, isim kullanmadan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi. İçinde bulunduğu ittifakı meşrulaştırmak için ise Merhum Hoca'nın hayatından bazı kesitler anlattı.

Yeniakit Publisher
2021-02-27 23:53:00 - 2021-02-28 15:11:13

 Yeniakit.com.tr 

"Bundan 10 yıl önce milyonlarca insanın duaları eşliğinde ebediyete uğruladığımız Erbakan Hocamızı rahmet ve minnetle anıyoruz." diyerek konuşmasına başlayan Karamollaoğlu, Merhum Erbakan'ın 'Yeniden büyük Türkiye' hedefini şu ifadelerle yorumladı: "Kutuplaşan değil, kucaklaşan bir Türkiye, baskı ve yasakların değil, insan hakları ve özgürlüklerin olduğu bir Türkiye anlıyoruz."

'Hocamın çizgisinden hiç ayrılmadım'

Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan'ın çizgisinden hiç ayrılmadığını söyleyen Karamollaoğlu, "Erbakan Hocamızla ilk tanıştığımda 26 yaşındaydım. O günden beri onun ne yanından ne de çizgisinden ayrılmadım. Erbakan'ın yolundan giderek onu izlemek ancak ve ancak Hocamızı doğru anlamakla mümkündür. Erbakan Hocamız milletin değerlerini küçümseyenlerle mücadele etti. Biz de tıpkı onun gibi milletin değerlerini istismar edenlerle mücadele ediyoruz." ifadelerini kullandı.

'Hocamız merhum Ecevitle de merhum Demirel ile de ittifak etti'

İçinde bulunduğu ittifakı meşrulaştırmaya çabalayan Karamollaoğlu, merhum Erbakan'ın hayatından bazı örnekler verdi:

"Saadet Partisi'nin çizgisi Erbakan'ın çizgisidir. Hocamız, bu ülkeye hizmet edebilmek için toplumun her kesiminden kişilerle bir araya geldi. Merhum Ecevit ile de merhum Demirel ile de ittifaklar yaptı. Mücadelesini yaparken hiçbir zaman kutuplaştırmadı. Şahıslarla değil zihniyetlerle mücadele etti. Hiç kimseyi hainlikle suçlamadı. Yalan ve iftiraya tenezzül etmedi. O yüzden biz Erbakan'ın çizgisini sadece beğenen değil onu içselleştiren bir anlayışa sahibiz."

'Kimse Erbakancılık yaparak bize ayar vermeye kalkmasın'

Karamollaoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bugün neredeyse herkes Milli Görüşçü, herkes Erbakancı. Bunda sorun yok ama hiç kimse Erbancılık adı altında Saadet Partisine de ayar vermeye kalkmamalıdır."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gayri meşru çocuklar

Yani bu molla biz hdpkk ilede dolaylı olarak PKK ilede ve emperyalist her düşünce ilede karı koca olup çocuk bile yaparız diyor diyorda zaten dünya kadar yaptınız piyasada onlardan o çocuklardan geçilmiyor
 • Yanıtla

MUSTAFA

Hocamıza Allah rahmet eylesin, hoca senin tekelinde değil temel efendi, hocaya 28 şubatta terletenlerle iş tutma erdoğan 20 yıldır vesayet ile uğraşıyor erdogandan başka herkesi sever oldun sen unuttuysan biz unutmadık 28 şubatı Allah seni bildiği gibi yapsın
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23