Kadirov'dan Çeçenistan'ı karıştıran sözler! Babasını Peygamberimiz'e benzetti

Rus kuklası Kadirov, babası Ahmat Kadirov’u Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) ile karşılaştırması ülkede tepkilere neden oldu.

21 Mayıs 2019 Salı 00:34
Kadirov'dan Çeçenistan'ı karıştıran sözler! Babasını Peygamberimiz'e benzetti

Ramzan Kadirov, Ahmat Kadirov hakkındaki tartışmalarda babasını Hz. Muhammed’e (s.a.v.) benzetti. Ahmat Kadirov’u Hz. Muhammed (s.a.v.) ile karşılaştıran Ramzan Kadirov’un 18 dakikalık konuşması ülkede tepkilere neden oldu.

Ramzan Kadirov, babasının da aynı Hz. Muhammed (s.a.v.) gibi tek başına yola çıktığını belirtti. Bu benzetme sonrası çoğu Çeçen bunun çok yanlış olduğunu söyledi. Kadirov’un müslümanların sempatisini kazanmak için babasını Hz. Peygambere benzettiği belirtildi.

Ülkedeki dindar Çeçenler, Ahmat Kadirov’un Hz. Muhammed (s.a.v.) ile karşılaştırılmasını dinen uygun olmadığını söyleyerek tepki gösterdi.

Bazı Kadirov taraftarları de baba Kadirov’un “Allah’ın aslanı” olduğunu söylemesi Çeçenya’da, “Allah’ın Aslan’ı Hz. Muhammed’in amcası Hz. Hamza’dır.” tepkisine neden oldu.

Bu benzetmeler, Polonya’da yaşayan Çeçen YouTuber Tumso Abdurakhmanov ile Kadirov arasındaki tartışmalar sonrası başladı.

Hatırlanacağı üzere Tumso Abdurahmanov 2015 yılında Ramzan Kadirov’un akrabasıyla girdiği bir çatışmadan sonra Rusya’dan ayrılmıştı.

Kaynak: Ajans Kafkas

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Mayıs 2019 Salı 00:34

YORUM YAZ

 • reisçi denyoreisçi denyo29 gün önce
  hadiii len bizim reyisimiz daha çok benziyor
 • ihsanihsan29 gün önce
  vay sapık vay
 • berzah_berzah_29 gün önce
  yakında kendisini mehdi ilan eder,onun hazırlığı olsa gerek
 • kurtkurt29 gün önce
  ALLAH,ın arslanları kafirlerle birlik olup müslümanları öldürmez ALLAH için cihat eder engellemez
 • Muhammed fatihMuhammed fatih29 gün önce
  Allah belasını versin pis müşrik kadirov
 • faik çelikfaik çelik29 gün önce
  hepiniz müşrüksünüz
 • bilalbilal1 ay önce
  Kafirov yine votkayı fazla kaçırmış,
 • UnalUnal1 ay önce
  Yüce ISLAM dinini getirdiğiniz noktayı görmek isterseniz akdeniz ve ege denizine bakinhaçlı toprağına ulaşan MUSLUMANLAR adeta kabeye ulaşmış gibi HIRISTIYAN toprağını opuyorlar adam hiç olmazsa ıslami önder almış ne yapsaydı keşke yunan babam galip gelseydimi deseydi
 • NihatNihat1 ay önce
  Çeçen cihadı vahhabi deaş ve bu tarikat uyuzu sayesinde bitti
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Ne bekliyorsunuz bu uydurulmuş dinin temsilcileri şeyhlerini hocaefendilerini Resulullah Muhammedden bile üstün görüyorlar. Gerçi Kur'ana göre Resullerin arasında bir ayrım yapılmaması gerekiyor. Resulullah Muhammed sadece son nebiydi.Ondan sonra nebi gelmeyecek.Ayrıca resullükte Kur'ana geçmiştir.Ama maalesef İslamı Hadis adı altında uydurulan sözlere boğdular.İnsanlar Kur'anın ayetlerini anlamaktan acizler. mAALESEF KUR'AN MEHCUR KALACAK.Bunu Kur'anın ayeti bize bildiriyor. Allahu Alem .
 • CemCem1 ay önce
  Rus kuklası dediğiniz ruslarla iş tutan bir hükümetiniz var ama. Pkk yı terör örgütü olarak kabul etmeyen putinle aranızdan su sızmıyor
 • sude gönülsude gönül1 ay önce
  PES DOĞRUSU,UKRAYNA YAHUDİSİ KALMIŞTI SEYYİDİL KEVNEYN RASULLUH SALLAHU ALEYHİ VESSELLEM E,FETÖ GİBİ BUNUNDA İNŞEALLAH SONU GELDİ,DEĞİLMİKİ ,RASULU SAKALEYN S.A.S. E DİL UZATTI. HATIRLARSANIZ FETÖNÜN BİİZNİLLAH SONUN GELMESİNE ,RASULULLAH S.A.S. İ OLUMPİYATLARI GELDİĞİNİ AÇIKLAMASI OLMUŞTU. MEN EĞDALİ VELİYYEN FEKAD AZENTÜ HARB,BUYURUYOR ALLAH C.C.HU
 • şenay doğanşenay doğan1 ay önce
  peygamber efendimizi ne kadar da iyi tanıyor maşallah 124 bin peygamber bir o kadar sahabe meryem asiye ashabı kehf gibi zirveler sayısız evliya şehit hepsinden daha fazla melek allahı hiç durmadan tesbih eden kainat cennetler hepsi yüzü suyu hürmetine yaratılmış o olmasa kuran yeryüzünü şereflendirmeyecekti kadir gecesi berat gecesi yoktu bir tekinin sakalının tek teli olma faziletine erişilemeyecek bunca kul onun için var adamın adını sanını duymadığım babası peygamberime benziyormuş ilmindeki derinliğe hayran oldum kadirov maşallah sana allaha emanet ol
 • ......1 ay önce
  Pis rus ajanı ötlek kukla
 • yorgunyorgun1 ay önce
  Bu Çeçenler eskiden Türkiye gidip gelirlerdi çiller onlara füze yardım yapmıştı bize sonsuz teşekkürler ederlerdihiç ses soluk yok gavurlar düşmandı şimdi dost olmuşlar vesselam
 • NurNur1 ay önce
  Sapık manyak şeytsnın ipini elegeçirdiklerinden biri fetonun müridi olmasın

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019