Kadir İnanır ve Yılmaz Erdoğan'a tepki! 'Özür dileyip, HDP binasının önüne gidin'

Psikiyatrist gazeteci yazar Yalçın Güzelhan, Akit TV'de katıldığı bir programda geçmişte PKK'lı teröristlere methiyeler dizen Kadir İnanır ve Yılmaz Erdoğan'a, Diyarbakır'da PKK'dan evlatlarını almak için nöbet tutan ailelere karşı sessiz kaldıklarından dolayı tepki gösterdi.

11 Eylül 2019 Çarşamba 13:04

Psikiyatrist gazeteci yazar Yalçın Güzelhan, Akit TV'de katıldığı 'Gündem Özel Programı'nda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı gerekçesiyle HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde eylem yapan ailelere değinen Güzelhan, bu insanlara sanatçılardan yeterince destek gelmediğini belirterek, bazı isimlere destek çağrısında bulundu.

PKK'lılara methiyeler dizdiler

Güzelhan, programda yanında getirdiği Sözcü Gazetesi'nin bir sayfasından Kadir İnanır ve Yılmaz Erdoğan'ın PKK'lı teröristlerle ilgili söylediği sözleri tekrar gündeme getirdi. Kadir İnanır'ın "PKK'lılar kardeşimizdir",Yılmaz Erdoğan'ın ise "PKK'lılar da askerlerimiz gibi şehit oluyor, onlar da kardeşlerimizdir" sözleri söylediğini belirten Güzelhan, bu isimlerin HDP önünde eylem yaparak çocuklarını isteyen anneler için sessiz kalmasına sert tepki gösterdi.

İnanır ve Erdoğan'a çağrı: Özür dileyin ve Diyarbakır'a gidin

Gazeteci Güzelhan, PKK'lılara methiyeler dizen Kadir İnanır ve Yılmaz Erdoğan'a çağrıda bulunarak, "Lütfen çıkın kamuoyuna demeçler verin, ben yerinizde olsam Türk milletinden geçmişte söylediklerinizden dolayı özür diler, doğrudan Diyarbakır HDP binası önüne gider o annelere destek veririm. Böyle sanatçılık olmaz" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba 13:04

YORUM YAZ

 • nene hatunnene hatun8 gün önce
  KADİR İNANIR IN EVLADI YOK ANLAMAZ. AMA YILMAZ ERDOGAN OĞLUNU YOLLASIN KANDİLE ONADA HAKARET ETSİNLER İSTERMİ ..YILMAZ ERDOĞAN İGNEYİ KENDİNE ÇUVALDUZU BAŞKASINA DÜRTMEKTEN VAZ GEÇİN YILLARCA BU MEMLEKETİNHER TÜRLÜ NİMETİNDEN FAYDALANDINIZ İKİ TERÖR SEVİCİ...
 • selim ustaselim usta8 gün önce
  adamlarin adi anilmiyor, tekrar gündeme gelmek icin her türlü yollara basvuruyorlar...ya bitti gitti, son filmin öbür tarafta olacak anlasana bre gafil
 • Malesef Malesef 8 gün önce
  Malesef sanatçılar içinde bunlardan çok var gezide gördük 
 • KenanKenan8 gün önce
  Bunlar yaramaz adam
 • Hasanali koseHasanali kose9 gün önce
  Simdi bu iki musvedde vatan hainidir 
 • MetinMetin9 gün önce
  Bu kadir inanır tıpkı imamoglu gibi Karadenizliler için utanç tablosu yazıklar olsun ikisinide Günahım kadar sevmem biri alkolik öbürü nedir belli değil gitsin hdp ye destek versinler şehitlerimizin adını anlasın lar sakin yoksa şehitlerimizin ruhları rahat etmez hiç bu kişinin ağzından trabzonlu eren bülbül un adını duydunuz mu size söylüyorum imamoglu na oy veren Karadenizlilervatanseverdindar olduğunu söyleyenler bunlar için varsa yoksa hdp
 • Tapu-KadastroTapu-Kadastro9 gün önce
  Yılmaz Erdoğan,memleketin en güneydoğusundan ,en kuzeybatısına geldino yetmedi memleketin en güzel yerinden çiftlik sahibi oldun,patron oldun/uz kim,sana,kardeşine ve sülalene ne dedi,neyi yasakladı,neden mahrum etti? Nankörsünüz lan nankör!Alayınız zübüşsünüz!!
 • Teritoryal AdaletTeritoryal Adalet9 gün önce
  Özgürlük ve barış ( neyin özgürlüğü,kiminle barış) isteyen Yılmaz ve Kadir sizin istekleriniz tırı vırı.ANALAR ÇOCUKLARINI İSTİYOR!! KADIN ÇOCUĞUNU İSTİYOR! BUNU DA ANLAMAZLIKTAN GELECEKSİNİZ.BİZ ÖYLE YA DA BÖYLE ANLATACAĞIZDARILMACA,GÜCENMECE YOK!!!
 • NamyelüsNamyelüs9 gün önce
  Bu millet kimin ne olduğunu,neye hizmet ettiğini gayet iyi biliyor.Bu adı geçenlerde ne olduklarını kime hizmet ettiklerini gayet iyi biliyor gibi davranıyorlar.Neye hizmet ettiğini hala anlamayanlar var ya;İşte onları uyarmalı,bu gibi kişilerin ellerinden kurtarmalıyız.
 • Vatandaş Vatandaş 9 gün önce
  Yahu akit bunlar solcuların önde giden şer... siz. pisliklerihiç giderlermi oraya hiç destek olurlarmısendekide akılmı yani.
 • tuncay kahvecituncay kahveci9 gün önce
  bu kahpe pkklılarözür dilemezler.....soysuz vatan hainleri....
 • MUHAMMET YILDIZMUHAMMET YILDIZ9 gün önce
  AKP LİLER SİZ NE TEZ UNUTTUNUZ TA BU KADİR İNANIRIN SİZİN AKİL ADAMLARINIZDAN OLDUGUNU.SİZİN ADAMINIZ İŞTE.BÖYLE KONUŞURLAR.AKİL ADAMLARINIZLA GURUR DUYUN EYY AKP LİLER
 • erer9 gün önce
  içerdeki hainlerin doğu batıda fark etmez 6 ci dedelerine bakın akrabalar biliyorlar ondandır birlik içindeler
 • hasanhasan9 gün önce
  bir karar verin sanatcilar bu konulara tepki versin mi vermesin mi? istemediginiz konularda tepki verince terorist oluyorlar. isinize gelen konularda tepki vermeyince duyarsiz oluyorlar. hayatiniz taraf tutmam uzerine kurulu, gercekler umurunuzda degil.
 • Tr.Tr.9 gün önce
  Sadece iki kişiyi hedef göstermeyin,ben size en az 50 isim sayarım.Bütün sanatçılardan ses çıkmıyor.Hepsi kör,sağır ve dilsiz.Nedense bu bozuntuların hepsi gezi parkında,kazdağlarında artistik vatansever oluyor.Bu dağların,parkların bulunduğu coğrafyanın parçalanmasını isteyenler ile işbirliği yapıyor.Nerdesin"Mayk alırım anahtarını" diyen zat sen bile ses çıkartamıyorken herkes mabadından korkup siner tabii...Aş,iş,güvenlik endişesi ile....İşte bu duvar sizler yıkarsınız,annelere destek olun....
 • DermanDerman9 gün önce
  Bu bahsetdigin kisiler halkin alkisini ,ekmegini yemisler birinde aile cocuk yok digerinde aile olsada vijdan yok eger varsa bekliyok.
 • Muhammed AdalarMuhammed Adalar9 gün önce
  Onlar şehitliğin ne olduğunu bilmiyorlar Şehitlik hainlikle olmuyor.
 • SamReyizSamReyiz9 gün önce
  Elemanların safı zaten belli ne özrü bekliyorsunuz. Teröriste kardeşim diyen de teröristtir.
 • hastürkhastürk9 gün önce
  bunlar fi zamanında parlatılan proje kimlikler vakti gelince diyetlerini bir şekilde ödeyen tipler esas bizlerin bunları izlememeliyiz bu onlara en büyük ders olmalı
 • NurNur9 gün önce
  Ya bırakın bunları ya kim takar inanırı kim takar yılmazı belli bir kitleeri var inanırın oda kalmadı
 • mniksekmniksek9 gün önce
  BU MİLLETİN ALKIŞLARI İLE BİR YERLERE GELENLER KENDİ MİLLETİNE NANKÖRLÜK YAPIYOR, SIKIYORLARSA GÖSTERİ YAPTIKLARI KALABALIKLARA KARŞI PKK YE METHİYELER DÜZSÜNLERDE GÖRELİM....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Eylul 2019