Kaburga ağrısı, kostokondrit nedir? Kaburga ağrısı belirtileri nelerdir?

Kaburgayı çevreleyen kemiklerin tutunduğu kıkırdağın herhangi bir bölümünde oluşan iltihaplanması sonucundahissedilen ağrı, kaburga ağrısı Kostokondrit olarak adlandırılır.

13 Mayıs 2019 Pazartesi 16:01
Kaburga ağrısı, kostokondrit nedir? Kaburga ağrısı belirtileri nelerdir?

Kalp ağrılarıyla karıştırıldığı için endişelenebilir fakat sakinliğinizi korumalı ve ani bir durum olmadığını bilmelisiniz. Ağrılı bölgede kızarıklık, nefes darlığı, yüksek ateş, şişlik gibi enfeksiyon belirtileri,  terleme, bulantı, baş dönmesi gibi şikayetleriniz varsa bu hastalığı taşıyor olabilirsiniz. Doktorunuza başvurmanız gerekir. Basit bir tedavi şekli olan hastalık için ekstra fizik tedavi yöntemleri uygulanabilir. Şikayetinizin olduğu kısımdaki ağrıları artıran hareketlerden kaçınmalısınız. 

Göğüs cerrahisi bölümüne başvurmalısınız. Doktorunuzun vereceği egzersiz ve uyarıları kulak ardı etmeden uygulamalısınız. 

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Mayıs 2019 Pazartesi 16:01

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mayıs 2019