• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kabine, Erdoğan liderliğinde toplanıyor! Dövizdeki yükseliş ve 10 büyükelçi masada

Kabine, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün toplanıyor. Döviz kurundaki yükseliş, "istenmeyen adam" ilan edilmesi gündemde olan 10 büyükelçi ile Kovid-19 tedbirleri masaya yatırılacak. Toplantı sonrası Erdoğan'ın, alınan kararları açıklaması bekleniyor.

Yeniakit Publisher
2021-10-25 08:12:00 - 2021-10-25 09:04:54
Kabine, Erdoğan liderliğinde toplanıyor! Dövizdeki yükseliş ve 10 büyükelçi masada

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanıyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılacak toplantının öncelikli başlığı, döviz kurunda son dönemde meydana gelen yükseliş olacak. Konuyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın genel bir bilgilendirme gerçekleştirmesi beklenirken, ayrıca önümüzdeki dönemde atılacak adımlarla ilgili de sunum yapması planlanıyor.

Tedbir gelecek mi?

Koronavirüs tedbirleri de kabinenin en önemli gündem başlıklarından biri. Artan vaka ve ölüm sayılarının yanı sıra, aşılama çalışmalarının değerlendirileceği toplantıda, koronavirüs salgınıyla ilgili yeni tedbirlerin alınıp alınmayacağı Bakanlar Kurulunun görüşlerine göre şekillenecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kabineye hastanelerin doluluk oranı, yerli aşı çalışmaları ve vakalardaki son duruma ilişkin bilgi verecek. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer de okullardaki son durumu aktaracak.

Büyükelçilerle ilgili sunum

Kabine toplantısının kritik başlıklarından birisi de 10 büyükelçinin Osman Kavala ile ilgili skandal açıklamaları olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili "Gerekli talimatı Dışişleri Bakanı’mıza verdim. 10 büyükelçinin bir an önce ‘istenmeyen adam’ ilan edilmelerini halledeceksiniz dedim" ifadelerini kullanmıştı. Toplantıda, Dışişleri Bakanı Mevlût Çavuşoğlu’nun Türkiye’nin önümüzdeki dönemde uluslararası alanda atabileceği adımlarla ilgili bir sunum yapması bekleniyor.

Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kameralar karşısına geçerek kabinede alınan kararları kamuoyu ile paylaşması bekleniyor.

Terörle mücadele de gündemde

Ayrıca, son dönemde güvenlik güçleri ve Millî İstihbarat Teşkilatının gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar, sahadaki son durum ve gelen istihbarat raporları da masada olacak. Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, Brüksel’deki temaslarına ilişkin kabineyi bilgilendirmesi bekleniyor. Yine, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı 30-31 Ekim’de Roma’daki G-20 liderler zirvesiyle ilgili son hazırlıklar da değerlendirilecek. Erdoğan, zirvede başta ABD Başkanı Joe Biden olmak üzere pek çok liderle ikili görüşmeler gerçekleştirecek. (Türkiye gazetesi)

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet

Önce istenmeyen adam kararı açıklandı sonra değerlendirme toplantısı yapılıyor bu işte bir terslik yokmu???
 • Yanıtla

Güney Doğulu

Biz vatandaş olarak Devletimizin yanındayız. Irkçı siyonist emperyalistlerin para piyasasında oynadıkları oyun ortada. Real olmayan bu artışlar sabun köpüğü gibi geriye çekilecektir. Önemli olan bizim ülke içi fiyatları kontrolda tutmamız yükselişlere fırsat vememeliyiz, üretimi durdurmamalız, aktive çoğaltıp ihracatı güçlendirmeliyiz ve bu vasıtayla ücretlerde kontrolda olmalıdır. İhracaat fiyatları ise ayrı bir matrah koymak zorundayız, bu döviz artışları ile doğru orantılı olmalıdır. Üretimimizde ve satışlarda bir gerileme yokken döviz artışı olması döviz kurunun başka ellerin kontrolunda olduğunu göstetiyor. Merkez Bankası bu kur farkını nizamlıyacak güçtedir....
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23