• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Japonya'da mezuniyet töreni robotlar aracılığı ile gerçekleştirildi

Japonya'nın başkenti Tokyo'da bulunan bir üniversitede yapılan mezuniyet töreni, koronavirüs salgını nedeniyle robotlar aracılığı ile sanal bir ortamda gerçekleştirildi. Mezun öğrenciler, mezuniyet törenine robotlar aracılığıyla katılım sağladı.

Yeniakit Publisher
2020-04-06 19:02:00 -
Japonya'da mezuniyet töreni robotlar aracılığı ile gerçekleştirildi

Onbinlerce insanın ölümüne sebep olan koronavirüs salgını, tüm dünyada eğitimi de engellerken, Japonya'nın başkenti Tokyo'da bulunan Business Breakthrough Üniversitesi ilginç bir yöntem uyguladı. Business Breakthrough Üniversitesi'nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen mezuniyet töreni, bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle öğrencilerin robotlar aracılığı ile katılım sağladıkları sanal bir ortamda gerçekleştirildi.

Mezun öğrenciler, çok sayıda kişinin bir araya gelmesini önlemek amacıyla düzenlenen sanal mezuniyet törenini, üzerlerinde tablet bulunan 'Newme' adlı robotlara 'Zoom' adlı bir uygulama üzerinden bağlanarak izleyebildi. Mezun öğrencilerin ismi çağrıldığında ise, robotlar sırasıyla üniversite başkanı Omae Kenichi’nin karşısına geçti. Yüzü tablet ekranında görünen mezunlar, böylece diploma alabildi.

"Diğer okullara da yardımcı olacağını umuyorum"

Çok sayıda kişinin bir araya gelmesini önlemek ve böylece koronavirüs salgınından korunmak için böyle bir tören planlandığını dile getiren Küresel İşletme Dekanı Profesör Shugo Yanaka, yaptığı geleneksel mezuniyet töreni konuşmasında, Business Breakthrough Üniversitesi tarafından düzenlenen mezuniyet töreninin diğer okullara da yardımcı olacağını umduğunu ifade etti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı