İzmir Bakırçay Üniversitesi araştırma görevlisi alımı 2019 başvuru

İzmir Bakırçay Üniversitesi öğretim üyesi alımı ilanı yaptı. İlana göre İzmir Bakırçay Üniversitesi Fakülte ve meslek yüksek okullarında görevlendirilmek üzere 7 öğretim üyesi alınacak. İzmir Bakırçay Üniversitesi öğretim ve araştırma görevlisi alımı 2019 başvuruları 15 Mayıs’ta başlamış olup son başvuru tarihi ise 29 Mayıs. İzmir Bakırçay Üniversitesi son dakika öğretim üyesi alım şartları merak edilmekte. İşte İzmir Bakırçay Üniversitesi Öğretim üyesi alım ilanına ilişkin detaylar…

18 Mayıs 2019 Cumartesi 09:41
İzmir Bakırçay Üniversitesi araştırma görevlisi alımı 2019 başvuru

İzmir Bakırçay Üniversitesi öğretim üyesi alımı ilanı yaptı. İlana göre İzmir Bakırçay Üniversitesi Fakülte ve meslek yüksek okullarında görevlendirilmek üzere 7 öğretim üyesi alınacak. İzmir Bakırçay Üniversitesi öğretim ve araştırma görevlisi alımı 2019 başvuruları 15 Mayıs’ta başlamış olup son başvuru tarihi ise 29 Mayıs. İzmir Bakırçay Üniversitesi son dakika öğretim üyesi alım şartları merak edilmekte. İşte İzmir Bakırçay Üniversitesi Öğretim üyesi alım ilanına ilişkin detaylar…

İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi alım ilanı şu şekilde: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 10/07/2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve 09/11/2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında Öğretim Elemanı alınacaktır.

Adayların başvurularını ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde şahsen ya da posta ile başvuru adresine teslim etmeleri gerekmektedir.

İzmir Bakırçay Üniversitesi öğretim üyesi başvuru ve sınav tarihi

Başvuru Başlama Tarihi 15.05.2019

Son Başvuru Tarihi 29.05.2019

Ön Değerlendirme Tarihi 11.06.2019

Giriş Sınav Tarihi 14.06.2019

Sonuç Açıklama Tarihi 21.06.2019

İzmir Bakırçay Üniversitesi öğretim üyesi alımı için istenen belgeler

1- Başvuru formu

2- Özgeçmiş

3- Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge

4- Nüfus cüzdanı fotokopisi

5- Lisans/lisansüstü diplomaların veya geçici mezuniyet belgelerinin onaylı sureti veya e-devlet çıktısı (yabancı öğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösterir belge)

6- Lisans/lisansüstü transkript belgeleri (onaylı)

7- Öğrenci belgesi onaylı sureti veya e-devlet çıktısı (lisansüstü öğrenci şartı aranan ilanlarda getirilecektir ve ilan tarihi itibariyle alınmış olmalıdır.)

8- 2 adet fotoğraf

9- ALES puanı Belgesi

10- Yabancı dil belgesi (meslek yüksekokullarına başvurularda dil şartı aranmaz)

11- Onaylı hizmet belgesi (halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getirecektir)

ÖNEMLİ NOTLAR:

1- Adayların 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinin şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir.

2- Postadaki gecikmeler, ilanda belirtilen süreler içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar başvuru yapılacak ilgili birimin Dekanlığına/Müdürlüğüne ulaşması gerekmektedir. (postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir)

3- Onaylı istenen belgelerin noterden veya resmi kurumlarca "Aslı Gibidir" yapılarak onaylanması gerekmektedir.

4- Müracaat edecek adayların tek bir kadro ilanına müracaat etmeleri gerekmektedir. Birden fazla kadroya başvuran adayların her iki başvuruları da değerlendirmeye alınmayacaktır.

5- Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süreler içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli başvurulara ilişkin sorumluluk başvurana aittir.

6- İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.

7- Araştırma Görevlileri ilanlarında atamalar 2547 Sayılı Kanunun 50-d maddesine göre yapılacaktır.

8- Araştırma Görevlisi kadrosuna başvurabilmek için ilana ilk başvuru tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak gerekir.

9- Atanmaya hak kazanan adayların tüm belgelerin onaylı olmak zorundadır.

10- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen tabloya göre yapılacaktır.

11- Üniversite sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversite web sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmaz. 

İzmir Bakırçay Üniversitesi öğretim üyesi alım ilan detayları için tıklayınız

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Mayıs 2019 Cumartesi 09:41

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mayıs 2019