• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İYİ Parti’de cumhurbaşkanlığı için karar verildi! Meral Akşener'e 3 isim verildi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin ilçe belediye başkanları ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı adaylığının gündeme geldiği toplantıda 3 isim öne çıktı.

Yeniakit Publisher
2022-01-17 15:25:00 -
İYİ Parti’de cumhurbaşkanlığı için karar verildi! Meral Akşener'e 3 isim verildi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 19 ilçe belediye başkanı ile toplantı yaptı. Görüşmede cumhurbaşkanı adaylığı da konuşuldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 19 ilçe belediye başkanı ile toplantı yaptı. Görüşmede cumhurbaşkanı adaylığı da konuşuldu. Başkanların bir kısmı Ekrem İmamoğlu bir kısmı ise Mansur Yavaş'ın adaylığı halinde yarışın kazanılabileceğini savundu. Bazı belediye başkanları ise Akşener'in aday olmasını beklediklerini söyledi ama Akşener, "Mesele ben meselesi değil, mesele Türkiye" yanıtını verdi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener genel merkezde 19 ilçe belediye başkanı ile bir araya geldi. Habertürk'ten Mahir Kılıç'ın haberine göre belediyelerin çalışmaları, ihtiyaçları ve önümüzdeki seçimler toplantıda masaya yatırıldı. Bazı belediye başkanları yaşadıkları ve dile getirilmesini bekledikleri sorunları iletti. Yaklaşık 4 saat süren toplantıda İYİ Parti lideri uzun uzun notlar aldı.

 

Toplantıda Cumhurbaşkanlığı seçimleri de görüşüldü. Meral Akşener, kim olursa olsun Millet İttifakı adayının 13. Cumhurbaşkanı söyledi. Söz alan belediye başkanları kendi bölgelerindeki genel kanaatleri iletti. Başkanların bir kısmı Mansur Yavaş bir kısmı ise Ekrem İmamoğlu'nun aday olması gerektiğini belirtti.

Bazı belediye başkanları ise, Meral Akşener'e "Sizin adaylığınızı bekliyoruz" dedi. Ancak Akşener, bir kez daha 'başbakanlığı' işaret etti. Aday olmayacağını belirten İYİ Parti lideri, "Mesele ben meselesi değil. mesele Türkiye. Yorulmuş bir hükümet var. Türkiye'nin normalleşmesi lazım. Bunu kırıp dökmeden parlamenter sisteme geçirecek bir cumhurbaşkanı adayı ile gerçekleştirebiliriz" ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

kardeş

İP in Meselesi KHK ları nasıl yok ederiz İblisin başını nasıl Türkiye ye getiririz meselesi olmasın sakın. Yok canım öyle değildir.DEMİ

Hamza

Önce iyi partinin normalleşmesi lazım hemen teröre karşı net bir duruşunu Koymasi lazım bolca laf ebeli var
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23