• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in gündeme bomba gibi düşen '28 Şubat' videosu!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 28 Şubat cuntacılarının kararlarına dair içişleri bakanı iken 32. gün programında yaptığı açıklaması sosyal medyada gündem oldu.

Yeniakit Publisher
2021-08-19 01:00:00 - 2021-08-19 01:14:16

yeniakit.com.tr

28 Şubat darbesinin karşısında durduğunu iddia eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, cuntacıların kararları için, "Uygulanması gerektiğine gönülden inanıyorum, kıyafet yasası da uygulanacak." şeklinde açıklama yaptığı videosu sosyal medyaya damga vurdu.

32. Gün programında gazeteci Mehmed Ali Birand'a dönemin içişleri bakanı olarak röportaj veren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ortaya çıkan görüntüleri büyük ses getirdi.

"Milli Güvenlik Kurulu kararlarının uygulanacağına gönülden inanıyorum" diyen Akşener, Birand'ın "Uygulanmazsa hükümeti bırakır mısınız?' şeklindeki soruya verdiği cevapla şoke etti.

Akşener: Milli Güvenlik Kurulu kararları uygulanacak

Günümüzde 28 Şubat darbesiyle ilgili yaptığı açıklamalarla cuntacıların karşısında olduğunu iddia eden Akşener şu ifadeleri kullandı:

Milli Güvenlik Kurulu kararları uygulanacak. Kıyafet yasası da uygulanacak. Göreceksiniz.

Alpay Özalan tepki gösterdi

Akşener'in 28 Şubat kararlarını uygulayacağını söylediği videoyu sosyal medya hesabından paylaşan  AK Parti Milletvekili Alpay Özalan İYİ Parti liderine tepki gösterdi.

Özalan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

28 Şubat darbesinin karşısında durduğunu iddia eden Meral Akşener'in, 28 Şubat kararları için "Uygulanması gerektiğine gönülden inanıyorum, kıyafet yasası da uygulanacak." dediği görüntüler... Utanmadan bir de "Darbecilere kafa tutan Demir Leydi" rolü yapıyor. Hadi oradan!

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mstf

Bunların bir tane doğrusunu söyleyene küçük altın veriyorum

Nazim arat

Aksenere o dönemde YAGLI.KAZIK vs dendiğinde, 28 şubat kararlarına karşı çıktı diye düşünmüştüm. Daha sonra kendisine bin hakaret edenler için 5 sene önce şikayetçi bile olmayınca aklımda ACABA sözü kalmıştı. Simdi 28 şubat kararlarının tamamının uygulanması gerektigin söylediği video izleyince, riyakarlıgin bile derecesi olur, Aksenwr çukur olmuş derim. Çevik Bir gibi sahte kahramanın hapis kararı çıktığı gün bu video Aksenere kazan kapağı olmuş adeta
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23