• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İstifasını verdi! Davutoğlu'nun partisine katılıyor

Parti kurdu kuracak tartışmaları ile gündemden düşmeyen Ahmet Davutoğlu’nun Türkiye’nin Avusturya Büyükelçisi Ümit Yardım’ı ekibine kattığı belirtiliyor.

2019-12-04 08:50:00 - 2019-12-04 10:06:59
İstifasını verdi! Davutoğlu'nun partisine katılıyor

Parti kurma hazırlığında olan Ahmet Davutoğlu'nun Aralık ayı ortalarında resmen açıklayaması bekleniyor. Partisinin tabelasını asmaya hazırlanan Ahmet Davutoğlu’nun ekibine diplomasiden bir isim transfer ettiği iddia edildi. Davutoğlu'nun Türkiye’nin Avusturya Büyükelçisi Ümit Yardım’ı ekibine kattığı belirtiliyor.

Ankara’da genel merkez ve İstanbul’da il başkanlığı binalarını tutan Davutoğlu ekibi önümüzdeki günlerde İçişleri Bakanlığı’na dilekçe vererek yeni partiyi resmen kurmaya hazırlanıyor.

İstifasını vererek emekliye ayrıldı

Parti kurma hazırlıkları sürerken, Davutoğlu'nun partisine ilk olarak 3,5 yıldır Karar gazetesinde yazar olan Hakan Albayrak katılmıştı. Albayrak'ın geçtiğimiz hafta gazeteden ayrılarak Ahmet Davutoğlu'nun ekibi içerisine dahil olduğu açıklanmıştı. Davutoğlu, diplomasiden ilk ismi transfer etti. Türkiye’nin Avusturya Büyükelçisi Ümit Yardım emekliye ayrıldı. Yardım’ın Davutoğlu’nun partisinde dış politika ekibine dahil olması bekleniyor.

58 yaşında olan Ümit Yardım, Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde Moskova Büyükelçiliği görevini yürütüyordu. 2016’dan sonra Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına getirilen Yardım bu yıl Viyana Büyükelçiliği görevine atanmıştı. Yardım 2010-2014 arasında da Tahran Büyükelçiliği görevinde bulunmuştu.

Öte yandan Davutoğlu, son hazırlıklarını tamamlamak için kurmaylarıyla hafta sonunu Bolu'da kampta geçirdi. Teşkilat yapılanması tamamlanan yeni partide tüm illerde oluşturulan isim havuzlarından çalışmak isteyenlerle görüşmeler ve atamalar yapıldı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vatansever

Çok önemli bir iş yapmış..
 • Yanıtla

ERSİN

SANA KATILACAĞIMA VAHŞİ HAYVANLARA KATILIRIM
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23