• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İstanbul'da sürücülerin Hadımköy'deki mağduriyeti sürüyor

İstanbul'daki yoğun kar yağışı nedeniyle dünden bu yana araçlarıyla Hadımköy'de mahsur kalan çok sayıda kişinin bekleyişi hala devam devam ediyor. CHP'li İBB ise sorumluluk alanı dışı diyerek vatandaşa yardımı reddediyor.

Yeniakit Publisher
2022-01-26 07:21:00 - 2022-01-26 09:47:57
İstanbul'da sürücülerin Hadımköy'deki mağduriyeti sürüyor

Sorumluluk alanı dışı diye İstanbul'da birçok yerde vatandaşa yardım etmeyi reddeden CHP'li Ekrem İmamoğlu, balıkçıda keyif yaparken görüntülenmişti. Kar yağışının etkisi ile bütün yollar açık açıklaması yapan İmamoğlu, Hadımköy'de mahsur kalan vatandaşları kaderine terk etti.

Özel araç, minibüs, kamyonet, tır gibi çok sayıda araç saatlerdir yolda beklerken, yolun sağındaki bazı araçların üzeri de karla kaplandı. Araçların tıkaması nedeniyle dolan tünelde uzun kuyruklar oluştu.

"Araçlar terk edilmiş durumda"

Tır şoförü Yusuf Özcan, şunları söyledi:

"Daha da ne kadar kalacağımız belli değil. Ufak araçlarda insanlar var, aileleriyle beraber gelip kalanlar var. Saatlerdir buradayız. Hadımköy gişelerinin orada 5-6 saat kaldık. Alternatif yol olarak buraya geldik ama burası da aynı şekilde kapalı. Her yer tamamıyla karla kaplı, araçlar terk edilmiş durumda. Yol açılma çalışması da yapılamıyor bu durumda. Araçlar çekilemediği için yol da açılamıyor. Herhalde 2-3 gün daha burada kalırız diye tahmin ediyoruz."

Araç sürücülerinden Murat Aydın da "Dün kar bastırdığında saat 15.00 gibi işten çıktık, Hadımköy gişelere geldik, burada mahsur kaldık. 33 saattir eve gitmeye çalışıyoruz. Ne yemek veren var, ne su veren. Cebimizde paramız da bitti, yakıtımız da bitti bitecek. Arabayı o yüzden çalıştıramıyoruz da. 153 Beyaz Masa'yı arıyoruz, '5 dakikaya açılacak.' diyor. 36 saattir yol açılacak hala." diye konuştu.

"33 saattir buradayız, yardım eden yok, soğuktan donacağız"

Mehmet Murat Parlak da dün saat 15.00'ten bu yana beklediğini belirterek, "Bugün saat 17.00 gibi geldiler, yolun karşı tarafını açtılar, ama bu tarafı açmadılar. Oradan arabalar tersten bile gidiyor biz burada bekliyoruz. 'Yemek dağıttık.' diyorlar, ne yemek dağıtan var; 'Yolu açtık.' diyorlar ne yolu açan var. 33 saattir burada kar esareti altında bekliyoruz. Çile çekiyoruz, soğuktan donacağız. " dedi.

Tır şoförü Emrah Erdemir, Hadımköy gişeler Yassıören istikametinde dün saat 16.00'dan bu yana mahsur kaldıklarını anlatarak, "Burada ailesiyle beraber olanlar vardı, anneler, bacılar, kardeşler. Şimdi yeni kurtarıldık. Çok kötü bir süreç geçirdik. Daha önce böyle bir şey yaşamadım. Aracın çıkması da yine iş makinesiyle oldu. Şu an saat 00.00'ı geçiyor, yeni kurtarıldım." ifadesini kullandı.

"Çalışmalar son bir saattir başladı"

Tevfik Kahveci de dün Beylikdüzü'nde amcasının cenazesine katıldıktan sonra yola çıktığını ve saat 16.00'dan bu yana burada mahsur kaldığını belirterek, 5 kilometre ileride olmasına rağmen evine ulaşamadığını anlattı. Kahveci, "Arabada ne mazot kaldı, ne yiyecek. İstasyonlar bile mazot vermiyor. Gerçekten mağduruz. Çalışmalar son 1 saattir başladı, ondan önce gelen giden olmadı." dedi.

Murat Baş da 29 saattir yolda kaldığını söyleyerek, "Arkadaşlardan rica ettim kürek getirdiler ve kendi çabalarımızla yolu açmaya ve bu aracı buradan çıkarmaya çalışıyoruz. Yardım eden yok." diye konuştu. 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Eyt

Kafayı bozmuş yandaş medya yeter artık millet canının derdinde nedir bu kadar kutuplasmak rabbim rahmetini cok verdi şükür etmeliyiz 20milyon insani bir şehre toplarsan böyle olur normalde istanbul'da trafik sorunu var anadolu bu ülkenin toprakları değilmi birazda oraya fabrika sanayi gelsin dağıtın ordaki sanayii istanbulu nefes alsın şehir

Türkiyem

Halkını milletini vatantaşini değil kendini düşünen koltukdan başka düşüncesi olmayan birini görmek isdeyen Ekreme baksın ülkemizin iftihar olan Dünyanin akıl danişdiği karizmatik lideri Recep Tayyip Erdoğan varken sen git ingilizlere Daniş ingilizlerle iş birliği yab o ingilizler koca imparatorluğumuzun yıkılmasına vesile olan Türkiyemin düşmanidi
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23