• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İslam dünyasından alçak saldırıya tepki yağıyor! Uluslararası camianın sessizliği katil İsrail'i cesaretlendiriyor

Tunus, Cezayir ve Mısır'daki Ezher Kurumu, İsrail'in dün Gazze Şeridi'ne yönelik başlattığı saldırıları kınadı.

Yeniakit Publisher
2022-08-06 02:39:00 -
İslam dünyasından alçak saldırıya tepki yağıyor! Uluslararası camianın sessizliği katil İsrail'i cesaretlendiriyor

Tunus Dışişleri Bakanlığı, yaptığı açıklamada, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıya tepki gösterdi.

Saldırının kınandığı açıklamada, Filistin halkına uluslararası koruma sağlanması ve İsrail'in "hesap sorulamaz ve uluslararası sözleşmelerin üstünde" bir güç olarak davranışlar sergilemesine engel olunması gerektiği belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı, Tunus'un, İsrail işgali sona erinceye ve bağımsız Filistin devleti kuruluncaya kadar Filistin halkının zaman aşımına uğramayan haklarını desteklemeye devam edeceği aktarıldı.

Cezayir'den sert tepki: Filistin halkının meşru hakları pazarlığa açık olamaz

Cezayir Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırının şiddetle kınandığı belirtildi.

İsrail’in bu saldırısının Filistin halkına karşı işlediği sistematik ihlaller zincirinin bir halkası olduğu vurgulanan açıklamada, İsrail’in bu suçlarının uluslararası hukuk ve sözleşmelere aykırı olduğu ifade edildi.

BMGK'ya çağrı

Cezayir’in uluslararası topluma ve özellikle Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK), İsrail’in sivil Filistin halkına yönelik işlediği bu saldırıları durdurması için harekete geçme çağrısı yaptığına dikkati çekilen açıklamada, Filistin halkının meşru haklarının pazarlığa açık olmadığı kaydedildi.

Açıklamada, Cezayir’in Filistin halkının yanında olduğu, başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devleti talebini desteklediği vurgulandı.

Ezher'den sert tepki

Ezher tarafından yapılan yazılı açıklamada da "Siyonist varlığın (İsrail), Gazze'ye yönelik terörist saldırılarını, Filistinli sivilleri öldürmesi, kadın ve çocukları hedef alması ve onlarcasını yaralamasını en güçlü şekilde kınıyoruz." ifadelerine yer verildi.

Uluslararası camianın sessizliği katil İsrail'i cesaretlendiriyor

Açıklamada, uluslararası camianın kabul edilemez ve akıl almaz sessizliğinin masum Filistin halkına yönelik mükerrer saldırılarında İsrail'i cesaretlendirdiği vurgulandı.

İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarının, uluslararası camia ve insanlığın alnındaki kara bir leke olduğunu kaydeden Ezher, Filistin halkının desteklenmesi için Arap ve Müslümanların birlik olması gerektiğini bildirdi.

Alçak saldırıda aralarında 5 yaşındaki bir çocuk da dahil 10 şehit ve 55 yaralı var

İşgalci İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde İslami Cihad Hareketine ait merkezleri vurduğunu açıklamıştı.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda aralarında 5 yaşında bir çocuğun da bulunduğu 10 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 55 kişinin yaralandığı aktarılmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vatandaş61

Başlık adeta teşhis gibi. Yıllarca İsrail zulmüne maruz kalan Filistin için ne yazıktır ki dua dua dan başka bir icraat maalesef yok. Dünyayı parmağında oynatan ne yazıkki Yahudi siyonistler. Birleşmiş milletler, İslam Birliği, diğer birlikler hepsi yahudilerin tezgahına çalışıyor. Şimdilik işimiz dua etmek. Zamanı geldiğinde bu lanetlenmiş topluluğun sonunu getireceğiz inşallah.

Şeriatçı

3-5 Ukrayna kı ölünce dünya ayağa kalktı. Müslüman ın kanı akınca , adı müslümanlar bile sessiz .Müslümanların başı olsaydı bu duruma düşmezdik .edeben yorumum bukadar Anlayan anladı Allah CC gerçek müslümanların yardımcısı olsun.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23