İşinin başına döndü: Casus Brunson ABD üssünde!

Türkiye'de yargılandığı davada serbest bırakılan ABD'li casus Andrew Brunson, ABD Hava Kuvvetleri'nin üssüne iniş yaptı.

13 Ekim 2018 Cumartesi 21:18
İşinin başına döndü: Casus Brunson ABD üssünde!

Türkiye ile ABD arasında diplomatik ve ekonomik kriz yaşanmasına neden olan, terör örgütüne üye olmamakla birlikte yardım ettiği, askeri casusluk yaptığı suçlamasıyla 35 yılla yargılanan Amerikalı casus Andrew Graig Brunson'un ABD'ye ulaştığı ve ABD Hava Kuvvetleri'nin üssüne iniş yaptığı bildirildi.

Gece Türkiye'den ayrılmıştı

Elektronik kelepçesinin çıkarılmasının ardından İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan akşam geç saatlerde Türkiye'den ayrılarak Almanya'ya hareket etmişti.

İzmir'de yargılandığı davada 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verilen casus Brunson, cezaevinde yattığı süre göz önüne alınarak serbest kalmıştı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ekim 2018 Cumartesi 21:18

YORUM YAZ

  • axanaxaxanax5 ay önce
    Bu adamın casus olduğunu hepimiz bildiğine göre bu adamı serbest bırakan irade kim, hepimiz biliyoruz değilmi akit..
  • Mustafa MankaloğluMustafa Mankaloğlu5 ay önce
    ülkelerin bayraklarına biraz saygı.Yarın yabancı bir yayın organı bizim bayrağımız için bu türlüsagısız bir yayın yaptığında salya sümük ağlamayın.
  • uyan tcuyan tc5 ay önce
    tc adaleşi paranın vede güçlünün mülk temelidir. kanunlar vede cezalar fakir vede güçsüzler içindir.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mart 2019