• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İran'dan Erdoğan'a Ayasofya övgüsü, ABD'ye tepki!

İran dini lideri Ayetullah Hamaney'in Uluslararası İlişkiler Başdanışmanı ve eski Dışişleri Bakanı Ali Ekber Velayeti, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Ayasofya açıklamasına tepki gösterdi. Endülüs örneğini vererek tezini savunan Velayeti, aynı zamanda, "500 yıllık tarihi yapısı olan Ayasofya kıyamete dek cami olarak kalacaktır. Türk halkı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu kararı için minnettar" ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2020-08-02 12:21:00 - 2020-08-02 12:24:17
İran'dan Erdoğan'a Ayasofya övgüsü, ABD'ye tepki!

İran dini lideri Ayetullah Hamaney'in Uluslararası İlişkiler Başdanışmanı ve eski Dışişleri Bakanı Ali Ekber Velayeti, konuk olduğu bir devlet televizyonu kanalında, Türkiye'nin Ayasofya kararına dair açıklamalarda bulundu.

"Karar dünyayı ayağa kaldırdı"

Velayeti, Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilen Ayasofya'nın Türkiye'nin en önemli camilerinden biri olduğunu belirterek, "Erdoğan'ın Ayasofya kararından sonra tüm Hristiyan dünyası ayağa kalkarak, Ayasofya'nın statüsünün müzeden camiye değiştirilmesini eleştirdiler ve 'Eğer öyleyse, 1942'den önceki tüm müzeler camiler ve kiliselere dönüştürülmeli' dediler" dedi.

Endülüs örneğini verdi! "Türk halkı Erdoğan'a minnettar"

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Ayasofya açıklamasına tepki gösteren Velayeti, "Pompeo'nun başka bir emiri yok mu? Ataları tüm dünya müzelerini kiliselere dönüştürdü. Endülüs yenilgisinden sonra ellerinden geldiğince kadar kilise yaptılar. 500 yıllık tarihi yapısı olan Ayasofya kıyamete dek cami olarak kalacaktır. Türk halkı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu kararı için minnettardır" değerlendirmesinde bulundu. (Mehr News)

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Bosuna ovmeyin Emperyaliste ASLANLAR Gibi direnen Iran!

Asla yaranamazsiniz bunlara, cunku zaten bunlarin hic biri emperyalist karsiti degil, tek dertleri var MEZHEPCILIK, kendi mezhepleri icin kendi kanindan Turkleri bile satiyor bunlar!Hatta kendi mezheplerinden olmadigi icin gavurdan bile betermis baska mezhep ve dinden, hatta ateist olan gercek vatansever Turkler.
 • Yanıtla

Kardeşlerim

Allahın selamı ABD ye karşı savaşa hazırlanan müminlere olsun. Kardeşlerim artık eski yaraları gündeme taşımayalım. Birlik beraberlik zamanı. ABD kovulması lazım. Bunu Farzı Ekber olarak görmemiz lazım. Cübbeliler, Şenocaklar Fetöler hiçbir zaman birlik beraberlik istemezler, çünkü onlar kavgadan kar ediyorlar. Netenyahu demişti zaten: Türkiyede yüzlerce tarikatimiz var, yani korkmuyoruz..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23