İran Devrim Muhafızları'ndan İngiltere'ye şok tehdit! "Pişman olacaklar..."

İran Devrim Muhafızları Ordusu, alıkonulan petrol tankerleri üzerinden ABD ve İngiltere'ye meydan okudu. Devrim Muhafızları Komutanı Yardımcısı Ali Fadavi, bundan 'pişman olacaklarını' söyledi.

11 Temmuz 2019 Perşembe 19:19
İran Devrim Muhafızları'ndan İngiltere'ye şok tehdit! "Pişman olacaklar..."

Tasnim haber ajansının aktardığına göre İran Devrim Muhafızları Komutanı Yardımcısı Ali Fadavi, ''Şu anda onlar tarafından beceri değil fakat biraz ahmaklık gerektiren bir eylem yürütüldü. Amerikan hükümeti ve ayrıca İngiltere eğer en ufak hesabı yapabilselerdi bu eylemi gerçekleştirmezlerdi'' dedi.

''Biz bu tankeri kiraladık ve yükü taşıdık. Onların eylemi oldukça aptalcaydı ve kesinlikle bundan pişman olacaklar'' diyen Fadavi, İran'ın karşı hamlesinin yakında duyurulacağını söyledi.

Gerilim büyüyor

İngiltere ile İran arasında bir süredir tankerler üzerinden bir gerilim yaşanıyor.

İngiliz donanması geçen hafta Cebelitarık'ta Suriye'ye petrol taşıdığı iddia edilen İran bandıralı Grace 1 adlı bir tankerin alıkonulmasına dahil olmuştu.

İngiltere'ye bağlı olan İspanya'nın güneyindeki Cebelitarık özerk yönetimi, İran tankerinin Avrupa Birliği'nin (AB) Suriye'ye uyguladığı ambargoları ihlal ettiği gerekçesiyle alıkonulduğunu açıklamıştı.

Olayın ardından İran Dışişleri Bakanlığı, İngiltere'nin Tahran Büyükelçisi Rob Macaire'ı olayın ardından bakanlığa çağırmıştı. İran, tankerin alıkonulmasının İngiltere için ''sonuçları olacağı'' uyarısında bulunmuştu.

Cebelitarık'ta mahkeme geçen hafta aldığı kararla İran tankerinin 14 gün daha alıkonulabileceğine hükmetmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Temmuz 2019 Perşembe 19:19

YORUM YAZ

 • KaanKaan9 gün önce
  Iran ve abd it dalasi yapiyor sadece. Amac iran bahanesi ile akdenizden ulkemizi saarmak. Bulgaristan, yunanistan, guney kibris ve akdeniz, kuzey suriye, iran yilan ne yapacagi belli, bi gurcistan kaldi nato ayagina ona da ust kuracaklar. Bizde de meteligin son kursunu ihtiyat akcesi oda hic edilecek ve tabi suriyeli uyuyan hucreler. oldumu sana yok olus senaryosu ?
 • HaktanHaktan10 gün önce
  Artık İran yapacağını yap sürekli tehdit erme yap ki dünya savaşı çıksın savaşıp ölelim yerimize yeni insanlar gelsin
 • TabiTabiTabiTabi10 gün önce
  Saddam'ın cumhuriyet muhafızları da öyle diyordu. sam amca geldiğinde nasıl direndiklerini gördük !
 • İrandan yine boş tehditlerİrandan yine boş tehditler10 gün önce
  İran ancak müslüman kanı döker. Tarihinde Hristiyanlarla savaştığı görülmemiştir. Ama müslümanlara yaptığı zulümler hâlâ devam etmektedir. Amerika Irak'ta katliam yaparken nerdeydiniz? Ya Yemen'de, Irak'ta, Suriye'de yaptığınız katliamlar...Artık kimse sizin din kisvesi altındaki Fars milliyetçiliğinizi yemiyor!
 • orhanorhan10 gün önce
  gerçek efendi aynaya bak incirlikden haberin yok galiba amerika kimlere kurşun sıkıyor oralardan,narkozdan uyan kendine gel sakallı hüsnü?sağa sola saldırma aynaya bak...
 • GerçekGerçek10 gün önce
  Şu İran siilerinin bir tane tek bir tane kâfire sıktığı kurşun var mı . Yok olmaz kıyamet kopacak bir kurşun sık cennete gideceksiniz dense bile sikmazlar . Bütün kurşun bombalar Sünni Müslüman toplumlarına olur. Bunlarıda ikedebir haber yapıyorsunuz boş boş.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019