İran, ABD’ye verdiği tutuklu değişimi teklifinde ciddi

İran Dışişleri Sözcüsü Seyyid Abbas Musevi, ABD’ye sunulan tutuklu değişimi teklifinde ciddi olduklarını söyledi.

25 Nisan 2019 Perşembe 11:06
İran, ABD’ye verdiği tutuklu değişimi teklifinde ciddi

İran Dışişleri Sözcüsü Seyyid Abbas Musevi, ABD’ye sunulan tutuklu değişimi teklifinde ciddi olduklarını söyledi.


İran Dışişleri Sözcüsü Seyyid Abbas Musevi, İran Dışişleri Bakanı Cevat Zarif tarafından ABD’ye yapılan tutuklu değişimi teklifinin ciddi olduğunu ve geçmişe dayandığını açıkladı. İran Dışişleri Sözcüsü Musevi, ABD’nin tüm İranlı tutukluları serbest bırakması halinde İran’da tutuklu bulunan ABD vatandaşlarını serbest bırakacaklarını söyleyerek, ”ABD’de yaptırımlar nedeniyle ve farklı suçlamalarla tutuklanan İranlıların serbest bırakılması durumunda, İran da ABD’li tutukluları serbest bırakmaya hazırdır” dedi.


ABD’nin İran’da bulunan tutukluların tek taraflı olarak serbest bırakılmasını talep etmesini ABD’nin güvenilmezliği olarak değerlendiren İran Dışişleri Sözcüsü Musevi, “Eğer ABD bu konuda bir irade gösterirse, Dışişleri Bakanımızın teklifi gayet açık ve nettir” ifadelerini kullandı.


İran Dışişleri Bakanı Cevat Zarif New York’ta bulunan düşünce kuruluşu Asia Society’de yaptığı konuşmada, Trump yönetimine İran’da tutuklu bulunan Amerikan vatandaşlarının ABD’de tutuklu İran vatandaşları ile değiştirilmesi teklifinde bulundu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 11:06

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Mayıs 2019