• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İP'te 'Fezleke' karmaşası!

İP Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, 9 HDP Milletvekili'nin TBMM'ye gelen fezlekeleri hakkında konuştu.

Yeniakit Publisher
2021-03-01 23:40:00 - 2021-03-02 01:56:10
İP'te 'Fezleke' karmaşası!

 Yeniakit.com.tr 

İP Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu'nun HDP'li 9 Milletvekili hakkındaki fezlekelere ilişkin, "Biz HDP'yi problemli, terörün gölgesinde görüyoruz. Dolayısıyla TBMM'de bu üslupla siyaset yapmalarını uygun bulmuyoruz. 'Evet' diyeceğiz." açıklamasından sonra İP'li isimlerden farklı sesler yükseldi.

İP Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu da Yavuzağıralioğlu'nun aksine şunları söyledi:

"Henüz genel kurula gelmiş bir fezleke yok. Biz genel olarak bu tür kararları alırken Sayın Genel Başkanımızın başkanlığında parti grubu olarak toplanırız. Her bir arkadaşımız kendi düşüncesini ifade eder. Neticede ortak bir karar alırız."

'Farklı açıklama görmedim'

Tatlıoğlu, İP'ten yükselen farklı sesleri ise şöyle yorumladı: "Bizim birbirinden farklı açıklaması olan bir arkadaşımızı görmedim. Belki yorumlanması o şekilde olabilir. İYİ Parti olarak, bizim terör konusundaki çizgimiz bellidir."

İP tarafından yapılan fezleke açıklamaları şöyle olmuştu:

İP Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu:

"Biz HDP'yi problemli, terörün gölgesinde görüyoruz. Dolayısıyla TBMM'de bu üslupla siyaset yapmalarını uygun bulmuyoruz. 'Evet' diyeceğiz."

İP Grup Başkanvekili Dursun Musavat Dervişoğlu:

"Burada grup kararları alınamıyor. Milletvekilleri özgür iradeleriyle oy kullanıyor. Bu, kamuoyunda konuşulduğu ya da varsayıldığı gibi değil. TBMM’de fezlekeler milletvekillerinin hakkındaki isnatlarla ilgili soruşturma ve dava açılmasına izin veren bir soruşturma izni niteliğindedir. Bu fezlekeleri görmeden, içeriğini bilmeden ve onun hukuki değerlerini anlamadan hemen bir karar verebilmek asla mümkün değildir. Kimse, dokunulmazlık kalkacak ve milletvekillerinin vekilliği düşecek gibi görmesin. Bu soruşturma izni benimle ilgili de olabilir başka milletvekili arkadaşımız için de olabilir."

İP Genel Sekreteri Uğur Poyraz:

"Bu fezlekelerin hepsinin irdelenmesi ve incelenmesi mecburiyeti vardır. Evrensel ve ulusal hukukumuzun gereği de budur. Dolayısıyla bu konuya ilişkin açıklamalarımızı çok net olarak ortaya koyduk. Gelecek fezlekelerin içeriğine ilişkin partimizin hukukçuları, milletvekillerimizi bilgilendirecek. Ondan sonra takdir milletvekillerimizin olacaktır. El kaldırabilir ya da kaldırmayabiliriz."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

.....

tipler tam saman gibi
 • Yanıtla

Muş

Al birini vur öteki ne ha chppk ha ippkk ikisinde aynı ağızla konuşuyor pkk seviçi şerefsizler
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23