İnsanların ekmeğiyle oynayan CHP'ye tepki: Çocuğumu babasız büyütüyorum

Hak-İş CHP'li belediyeler tarafından haksız yere işten çıkarılan belediye çalışanlarının hakkını aramak için Bolu'dan başlattığı yürüyüşüne devam ediyor. Genel Başkan Mahmut Arslan'ın öncülüğünde 34 kilometre yol alan üyeler ile işten çıkarılan çalışanlar, yürüyüşü Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez binası önünde tamamlamayı planlıyor.

12 Haziran 2019 Çarşamba 21:20

 Taha Emre Özdemir  Ankara 

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan öncülüğünde başlatılan 'Emek ve Adalet Yürüyüşü'nde 34 kilometre geride kaldı. Hukuksuz olarak işten çıkartılan belediye çalışanları ile Hak-İş üyeleri Bolu'nun Yeniçağa ilçesine ulaşırken yürüyüşlerini CHP Genel Merkezi binası önünde tamamlamayı planlıyor.

'Çocuğumu babasız büyütüyorum'

Yürüyüşe katılarak haklarını arayan işçilerden Asuman Uysal, yeniakit.com.tr'ye yaptığı açıklaması ile işten çıkartılma sürecini anlattı:

"Ben çocuğumu babasız büyütüyorum. Babasız çocuk okutuyorum. Tanju bey mazbatayı aldığı gün bizi işten attı. 'Ödenek yok.' dedi. İşimizi ekmeğimizi geri istiyoruz."

'Sabahın beşinde sokakları süpürüyordum'

CHP'li Bolu Belediyesi tarafından işten çıkarılan diğer işçi İbrahim Aslan da şunları söyledi:

"Bolu Belediyesi'nde temizlik işçisi olarak göreve başladım. Belediye Başkanı seçimlerden önce hiçbir işçiyi çıkarmayacağının sözünü vermişti. Maaşlarımızın da düşük olduğunu ve arttıracağını söyledi. İzinli olduğum gün beni birim müdürü aradı. 'İşinizi feshediyoruz.' dedi. Biz hiçbir siyasi partiye bağlı elemanlar değiliz. Sabahın 5'inde kalkarak sokakları temizliyoruz. Bu işimizi geri istiyoruz."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Haziran 2019 Çarşamba 21:20

YORUM YAZ

 • ihsanihsan5 gün önce
  zalim chp yalancı ke mal
 • Ali SatirAli Satir5 gün önce
  Sizin babasız ,anasiz bıraktığınız hayatını kaydirdiginiz kanını doktuklerinizide yazın.Sahtekarsiniz
 • iskenderiskender5 gün önce
  Îsa as' Allahın adaletini anlatırken bir havari sormuş "ey Allahın elçisi ? Allah'ainânmayana Allahın adaleti nasıl oluras. cevab vermiş o öyle bir adaletki kakka inânmayan batıla inanır" .(bir 3. yol yoktur ) . Evet ben etliyede sütlüyede karışmadım benim ekmeğimi niye kestin.
 • ogün ogün 5 gün önce
  Kıyamet kopacak ister inan ister inânma.Hesab defterleri açilacak.
 • Ali AkAli Ak5 gün önce
  yuruyenler akp ye bagli sendika iscileri. kim inanir hicbir partiyle alakamiz yok demenize.
 • PutsavarPutsavar5 gün önce
  egremis münafikoglu. soy ismini degistiren karaktersizden bu ülkeye ne hayir gelir. gitsin makarios heykelini tavaf etsin
 • ......5 gün önce
  chp = yunan belediyciligi
 • Cengiz Cengiz 5 gün önce
  Iktidar , ülkeyi yönetir. Mahalli yönetim Belediye nin tasarrufundadırBelediye Başkanı olunca 180 derece dönen bir zihniyet Allah muhafaza iktidar olsa neler yapmaz ki.Insanların ne dediğine değil, Ne yaptığına bakmak lazım
 • SANADIYOSANADIYO5 gün önce
  AYLIN HANIM AKP IKTIDARDA IBB ISCILERINI IMANOGLU KOVDURDU BUNDAN SENIN HABERIN VARMI SENDE CHP SALATASI YIYORSUn GEL BIRDE AKP BADEM HIYARINDAN DENE BIR ALAN BIR DAHA ISTIYOR AYLIIN SANA DIYORUM.
 • güzelgüzelgüzelgüzel5 gün önce
  oyunuzu verin CHP ye bakin ne güzel yapiyor aptallari isten kovuyor onlarin yerine PKK teröristlerini aliyor CHP ile her sey daha güzel olacak bakin her sey güzelesiyor yakinda suriyeliler gibi cadirlarda ac yatacaksiniz bu ne güzelik CHP yapar vuru götünüze tekmeyi erdoganin corabina hasret kalacaksiniz beyinsiz millet.
 • AylinAylin5 gün önce
  Kardeşim Akp iktidarda CHP değil

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Haziran 2019