İngiltere'den flaş Huawei açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri'nin Huawei'ye aldığı tavır sonrasında açıklamalarda bulunan Birleşik Krallık Devlet Güvenlik Bakanı Ben Wallace, "Hükümet henüz altyapı sistemi ile ilgili bir karar vermedi" dedi.

04 Haziran 2019 Salı 16:13
İngiltere'den flaş Huawei açıklaması

ABD'nin Huawei'ye aldığı tavır sonrasında İngiltere'den henüz Huawei'ye ilişkin bir adım gelmedi. Birleşik Krallık Devlet Güvenlik Bakanı Ben Wallace, "Hükümet henüz altyapı sistemi ile ilgili bir karar vermedi" dedi.

Birleşik Krallık Devlet Güvenlik Bakanı Ben Wallace, ülkesinin 5G altyapısında Çinli Huawei´in altyapısını kullanıp kullanmamak konusunda henüz bir karar vermediğini açıkladı.

BBC Radyosu´na konuşan Wallace, Londra´nın tüm tarafları ile konuyu görüştükten sonra karar vereceğini söyledi ve ekledi:

"Hükümet henüz altyapı sistemi ile ilgili bir karar vermedi. Five Eyes (FVEY - Beş Göz; Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve ABD'den oluşan istihbarat anlaşması) müttefiklerimiz ve Avrupalı ortaklarımızla görüşüyoruz."

Reuters, İngiltere'de bulunan ABD Başkanı Donald Trump'ın, bu ülkeden özellikle 5G altyapısında Huawei ile ilişkilerini kesmesini talep edeceğini bildirdi.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 04 Haziran 2019 Salı 16:13

YORUM YAZ

  • fetösavarfetösavar19 gün önce
    kessinler kessinler sonra da analarını gözünün görecekler. çin ile istihbarat namına hiç bir şey kalmayacak ellerinde...heh.. böyle olur kendi ayağına sıkma... ingiltere kalmış arada. ulan biz yeni zelanda falan kaybedeceğiz kontrolü oralarda, bi tarafta da sam amca gel gel yapıyo.. kimin şekeri datlı düşünüyooo düşünüyooo... çareyi teyzem bi konuşşun falan demişler ki kraliçe ile toplanmış çok ileri gelenler..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019