• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İmamoğlu'na tepki: Mazbatayı tribünde aramayacaksın!

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'nun Beşiktaş-Başakşehir ve Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde tribünlerde yaptığı provokasyona tepki gösteren eski milli futbolcu ve teknik direktörlerden Erhan Altın, "Mazbatayı tribünde aramayacaksın. Tribünlerde her etnik kökenden, her inançtan, her ideolojiden, her partiden insanlar var. Dolayısıyla oraya siyasetin girmemesi lazım" dedi.

2019-04-15 14:51:00 - 2019-04-15 14:58:29
İmamoğlu'na tepki: Mazbatayı tribünde aramayacaksın!

 İsmail Uğur /  yeniakit.com.tr 

Eski milli futbolcu ve teknik direktörlerden Erhan Altın, “Mazbatayı tribünde aramayacaksın. Tribünlerde her etnik kökenden, her inançtan, her ideolojiden, her partiden insanlar var. Dolayısıyla oraya siyasetin girmemesi lazım.” dedi.

Kulüp başkanları sadece işini yapmalı

Eski milli futbolcu ve teknik direktörlerden Erhan Altın, Beşiktaş-Başakşehir ve Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde tribünlerde yaşanan siyasi tezahüratları yeniakit.com.tr’ye değerlendirdi. Altın, sahaya siyaset sokmanın spora ihanet etmek olduğunu belirterek, “Spor kulüplerinin yönetimleri sadece kendi işleriyle ilgilenmeli. Sportif başarıyı nasıl artırabiliriz. Sporcularımızın ve kulüplerimizin gelirlerini nasıl artırabiliriz. Türk sporunu nasıl daha başarılı noktalara taşıyabiliriz, bunlara kafa yormaları lazım. Türk futbolu yerlerde sürünüyorsa, bunun sebebi işinden başka şeylerle meşgul olan kulüp yönetimleridir. Bir profesyonel teknik adam olarak kendi ülkemdeki maçları takip edemiyorum. Bunlara çözüm bulsunlar.” dedi.

Siyasi isimlerin tribünden mesaj vermeleri doğru değil

Spor Yorumcusu Selamet Atlı, tribünlerde yaşanan spor dışı tezahürat ve küfür olaylarının ağırlıklı olarak tribün liderlerinden kaynaklandığını ifade ederek şunları söyledi: “Sahaya siyaseti sokarsanız sporu spor olmaktan çıkartmış olursunuz. Siyasetin tartışıldığı bir süreçte siyasi isimlerin takım atkısıyla tribünlere gelip taraftara mesaj vermesi doğru değil. Spora siyaset bulaştırmamak lazım. Sahadaki sorunların büyük oranda kulüp yönetimiyle tribün liderlerinden kaynaklandığını düşünüyorum. Yıllardır bu işin içindeyiz. Taraftarları yönlendiren, slogan attıran ve koordine eden tribün liderleridir. Bu liderleri istedikleri gibi satın alabiliyorlar. Kulüp yönetimini bile istifaya davet edecek, indirecek işler yapabiliyorlar. Sahalarda spor ahlakına uymayan olayların engellenmesini kulüp yönetimleri sağlayabilir. Sporu, spor dışı şeylerle berbat etmemek lazım.”

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı