• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

İmamoğlu ve Nagehan Alçı birbirine düştü: O nasıl bir üslup!

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kanal İstanbul ihalesine girecek firma sahiplerini tehdit ettiği sözlerine Nagehan Alçı verip veriştirdi. Alçı "O nasıl bir üslup Ekrem Bey? Çok şaşırdım" ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2021-04-13 07:58:00 -

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, "Kanal İstanbul projesinin bugünlerde peşinde koşanlar gelecekte af dilemek ile de kurtulamayacaklar. Hukukun önünde hesabını verirler. Bugün bu işe para vermenin peşinde koşanlar ya da ‘İhaleydi, ne yapalım biz de almaya çalıştık’ diyenler sadece basit şekilde süreçten sıyrılamazlar" diyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi.

"O nasıl bir üslup?"

Nagehan Alçı "O nasıl bir üslup Ekrem Bey? Çok şaşırdım… Sizinle sohbetlerimizde hep 'Ben toplumun tam merkezindeyim Nagehan Hanım' dersiniz ama bu açıklamanız sanki radikal sol bir partinin genel başkanı gibi olmamış mı?" ifadelerini kullandı.

Alçı, "Lamı cimi yok… Bu sözler Kanal İstanbul ihalesine katılacak firmaların sahiplerine yapılmış apaçık bir tehdit. Sırf Kanal İstanbul ihalesine girdikleri için kimi müteahhitlerin ileride hapse atılacağını söylemeye getiriyor İmamoğlu. Bu dil çok yanlış. Hatta 'Bu sözlerin altında ‘Siz eğer Kanal İstanbul ihalesine girerseniz İstanbul Büyükşehir Belediyesi ihalelerinden size hiçbir şey vermem’ iması da bulunuyor' yorumunu yapanların da haklılık payı var. Söylediklerinden böyle bir ima da anlaşılabilir. Ekrem Bey genelde makul bir insan izlenimi verse de zaman zaman öfkesine mağlup oluyor. Bu tür saldırgan sözler ağzından çıkıyor" dedi.

"Kendisiyle aynı fikirde değilim"

Alçı konuyla ilgili son olarak "Sayın İmamoğlu’nun Kanal İstanbul ile ilgili itirazlarına saygı duyuyorum. Ben kendisiyle aynı fikirde değilim. Olmadığımı birlikte yaptığımız bir yayından da izleyebilirsiniz. 'Ekrem İmamoğlu-Nagehan Alçı karşı karşıya' başlıklı Habertürk TV Youtube sayfasındaki video 2.8 milyon insan tarafından izlenerek viral oldu. Ben fayda-maliyet dengeleri iyi gözetilmiş ve en ileri seviyede mühendislik ürünü olacak bir Kanal İstanbul projesine Türkiye’nin ihtiyacı olduğu kanaatindeyim. Ama yapım sürecinin çok zor olacağını da biliyorum. Bundan 50 sene önce büyük itirazlara rağmen inşa edilmiş Boğaz Köprüsü şimdi nasıl herkes tarafından 'İyi ki yapılmış' diye anılıyorsa bugünden 50 sene sonra da Kanal İstanbul projesine 'İyi ki yapılmış' denileceğine inanıyorum" görüşünü savundu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

1905

sayın imamoğlu galiba bir gün gelir sen yargı önünde hesap verirsin bu gidişatın bunu gösteriyor sadece tehdit,den dolayı değil istanbul büyük şehir belediyesinde yapmış olduğun tüm yaptığın işlerden dolayı bunun içinde çok şey var gün ola hayrola bakalım da görelim senmi cumhurbaşkanı adayı olacaksın bu iş belediye seçimlerine benzemez anladınmı
 • Yanıtla

Sezer

Öfke kontorolu deyilki Negehan hanim Bu ve partisinin yumsak dil kullanmaya calisiyorlar ama cok zorlama oluyor Sen nazileri nasil taniyorsan Bunlarin iclerinde naziler hemde ulkesine karsi Öfke kontrol deyil Icindekileri dokmus iki yuzlu yalakalar bunlar Bunlar politika yaparken yalandan Allahi bile seviyor gorunurler Bunlar fitnenin ta kendileridir Daha ifelide taniyacaksin. Hele bi iktidara gelsinler Allah korusun bizleri Ente mevlene fensurna alel kavmil fitnetin o zaman kimin mali olduklarini anlarsin.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23