İmamoğlu, paçavraların Eygi'ye hakaretleri karşısında sus pus!

Gazeteci Ekrem Kızıltaş, 86 yaşında Hakk'ka yürüyen Milli Gazete Yazarı Mehmet Şevket Eygi'nin cenazesine katılmayan ve merhum hakkındaki küstah ifadeler karşısında sessizliğini koruyan CHP'li Ekrem İmamoğlu'na ilişkin, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın merhumdan haberdar olmaması ayrı bir garabet" dedi.

14 Temmuz 2019 Pazar 15:12
İmamoğlu, paçavraların Eygi'ye hakaretleri karşısında sus pus!

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

Önceki gün vefat eden Milli Gazete Yazarı Mehmet Şevket Eygi'nin cenazesine katılmayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet ve Birgün paçavralarının alçak başlıkları karşısında da sessizliğini korudu.

"Eygi kendisine 'gerici' diyenlerden fersah fersah aydındı"

Eygi'nin vefatına ilişkin yeniakit.com.tr'ye açıklamada bulunan Gazeteci Ekrem Kızıltaş, Birgün ve Cumhuriyet paçavralarının alçak manşetlerini, "Merhum Mehmet Şevket Eygi, hayatının sonuna kadar inancı doğrultusunda mücadele etti. Ona alçak ifadelerle saldıranlar Merhum Eygi'nin mücadele ettiği tarafta bulunan kişiler olduğundan bu durum çok normal. Bu alçakların söylemesi ile Eygi gerici olmaz. Merhum, kendisine gerici diyenlerden fersah fersah önde bir insandı." diyerek yorumladı.

"İBB Başkanı'nın Eygi'den haberdar olmaması bir garabet"

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın merhumdan haberdar olmaması ayrı bir garabet" diyen Kızıltaş, sözlerine şöyle devam etti:

"Sayın Cumhurbaskanı Recep Tayyip Erdoğan, belediye başkanı olur olmaz İstanbul'un değerli isimleri tanışmış ve onlardan faydalanmıştı. O isimlerin arasında Merhum Mehmet Şevket Eygi de vardı. Erdoğan onları ziyaret ederek bilgeliklerinden faydalanmıştı. Gönül isterdi ki hasbel kader İstanbul'un yönetimini kazanan İmamoğlu, Eygi'nin vefatına ilişkin birkaç kelime söyleseydi."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Temmuz 2019 Pazar 15:12

YORUM YAZ

 • Ak sevdalı Ak sevdalı 2 gün önce
  Bir ...böceyi kadar beyniniz yok cumhuriyet ve bir gün yani o kadar sınırı açtınızki nerdeyse gelin bize saldırın demeyi haline geldiniz pacavra gazeteleri
 • Şerif Şerif 2 gün önce
  Ya siz böyle basİT insanlardan ne bekliyorsunuz.
 • HasanHasan2 gün önce
  Eyri midir doğru mudur vallahi bende tanımıyorum
 • Ziya Ziya 2 gün önce
  Zihniyetinin gereğini yapıyor
 • ademyamanademyaman2 gün önce
  sevgili MEHMET ŞEVKİ EYGİ HOCAMIZA ALLH RAHMETİYLE MUAMELE EYLESİN MEKANI CENET OLSUN YAZAR HOCAMIZI SALYELELERİNİ AKITANKUDUZİTLER ÜRÜRLER ÜRÜSÜNLER ,ATALARIMIZ İT ÜRÜRKERVAN YÜRÜR. BU HAKLA BATILIN MÜCDELESİ GERİCİ YOBAZ GAZELER UBU CEHİLİN SOYLARI ALLAH ONLARI KAHHAR İSMİYLEKAHRETSİN
 • saygınsaygın2 gün önce
  Allah belanızıversin gazetecimüsvettelerive onların şakşakçıları.müslümanagerici dediğiniziçin. vatansevere gerici dediğiniziçin. en gerici en yobaz en ahlaksız sizsiniz. temizvatansever imanlıinsanlarıkabüllenenemeniz sizinne derecehainyaratıklar ve ne derece murdar varlıklar olduğunuz açık ve net bellidir. Şevket eygi yi rahmetle anıyoruz. Erdoğana da helal olsun , Allah razı olsun diyoruz. ama islam düşmanları gericilerede lanet olsun diyoruz.
 • Vatandaş Rıza Vatandaş Rıza 2 gün önce
  Saadetli kardeşlere itina ile duyurulur
 • Kahrolsun islam düşmanı firavun soyları. Kahrolsun islam düşmanı firavun soyları. 2 gün önce
  Evet Erdoğan Allah yoluna kendini adamış bir müslümanın cebazesine omuz verdi. Kafir nemrutlarınkine değil. Biz ona bu un için Reis diyoruz.
 • selmanselman2 gün önce
  Temel Bey ve avanesini kızdırmayın, bu sefer direkt komünist partiyle işbirliği yapar bak!!! Hatta sırf size inat yukarıda ki mesajların altına olumlu yorum bile yapar.
 • a.vahit Kayıbaya.vahit Kayıbay2 gün önce
  olan o..çocuğu cumhuriyet birgün paçavrası gericinin alası siz ve güruhunuzdur satılmış köpekler..bir de insan haklarından bahsedersiniz...
 • meşe meşe 2 gün önce
  ben rahmetliyi yıllardır tanırım yıllardırhiç bir sözünde ve yazısındahiç siyasettensöz etmedi, hiç kimse hakında sözetmedi,mütevazı bir hayat sürdü, ALLAH gani gani rahmet etsin mekanı cennet olsun ,ben şahsen mekanının cennet olacagındaneminim,
 • fikretfikret2 gün önce
  allah gani gani rahmet eylesin mekanı cennet olsun ÜSTADA GERİCİ DİYEN O GERİ ZEKALILAR ONUNLAZIMLIĞA DÖKTÜĞÜNE KURBAN OLSUNLAR DOĞRU SÖZDE AYDINLAR KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE BELLİ DEĞİL BU GURUHUN
 • SezginSezgin2 gün önce
  2 Gündür takip ediyorum Merhum Eygi'ye karşı yapılan hakaretlere Milli Gazete de sessiz kalıyor. Bu hakaretlere özellikle Milli Gazetenin cevap vermesi gerekirdi.
 • mustafamustafa2 gün önce
  Bosverin temel ..Bunlarin gutumunde utansin milli gaxete ama nerde yug size
 • Mechul MechuliMechul Mechuli2 gün önce
  Onlar ancak kıbrıs türkünün katili MAKARYOSLAR' ın anıtını diker ve cenazelerine katılırlar, Çünkü neye, nereye ve kime hizmet etmek için oraya getirildiklerini çok çok iyi bilirler.Muhammed MURSİN'inisminin sivasta bir caddeye verilmesinide skandal olarak yorumlarlar, çünkü MURSİ onların ebedi düşmanı türkleri çok severdi vede katletmedi. Herkes sütünün hükmünü işler.
 • Reis HürdolaşReis Hürdolaş2 gün önce
  Cenazede Kılıçdaroğlu'nun çelengini gördük. Haberdar olmaması mümkün değil,

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Temmuz 2019