İmamoğlu hakkında şok iddia: Özel şoförü yabancı bir şahsa flash bellek verdi

AK Parti eski milletvekili Metin Külünk, mazbatayı alınca ilk iş olarak verileri kopyalama talimatı veren CHP’li İmamoğlu hakkında, “Özel şoförünün yabancı uyruklu bir şahsa bir flash bellek teslim ettiğine dair çok ciddi söylentiler var. Şimdilik bunlar söylenti. Bunun gerçek olup olmadığını güvenlik birimleri tahkik edecektir.” dedi.

23 Nisan 2019 Salı 16:02
İmamoğlu hakkında şok iddia: Özel şoförü yabancı bir şahsa flash bellek verdi

 yeniakit.com.tr  Ankara  Mazbatayı alır almaz İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşların dijital verilerini personel olmayan şahıslara kopyalatma talimatı veren Ekrem İmamoğlu hakkında bir şok iddia daha geldi. Yeniakit.com.tr’ye konuşan Ak Parti 26. Dönem İstanbul Milletvekili Metin Külünk, “Özel şoförünün yabancı uyruklu bir şahsa bir flash bellek teslim ettiğine dair çok ciddi söylentiler var. Şimdilik bunlar söylenti. Bunun gerçek olup olmadığını güvenlik birimleri tahkik edecektir.” dedi.

Şaibeli bir şahıs mazbatayı elinde bulunduruyor

Ak Parti’nin, İstanbul seçimlerinin iptaline yönelik başvurusu ile ilgili YSK kararını bütün Türkiye’nin beklediğini belirten Külünk, “Herşey çok açık ki seçimlerde ortaya çıkan usulsüzlük organize haldedir. Bunun delilleri Ak Parti Genel Merkezi tarafından YSK’ya teslim edilmiştir. Bu deliller YSK tarafından değerlendirilip bir karar verilecektir. Bu karar seçimlerin yenilenmesi olursa CHP’nin adayı bu attığı adımlarla ön almak istemektedir. Seçimler yenilenirse milletimiz son sözü sandıklarda söyleyecekti. Ortalıkta şaibeli bir isim İstanbul’da mazbatayı elinde bulundurmaktadır. Kendileri özgüvenleri yüksek olsaydı, ‘bütün sandıkları TRT canlı yayınında açalım’ önerisine karşı çıkmazlardı. Onlar da çok iyi biliyorlar ki bu seçimin sandıkta kazananı sayın Binali Yıldırm’dı.” dedi.

31 Mart Atlantik ötesinin planıdır

İstanbul halkının 31 Mart seçimleri sonrasında yaşanan süreci dikkatle takip ettiğini belirten Külünk şöyle devam etti: “İstanbu’un seçim öncesi sürece bakışıyla seçim sonrası bakışı arasında ciddi farklılıklar var. 31 Mart, CHP’nin iç dinamiklerinde yaşanacak büyük sorunların kapısını açmıştır. Mazbata almış olan şahıs, 10 Aralık hareketinden çıkış yolları arıyor. 10 Aralık hareketi, Türkiye’yi şiddetsiz direniş modeliyle teslim alarak emperyalizme teslim etmek üzere ortaya çıkmış sol merkezli bir harekettir. CHP’yi Atatürkçü çizgiden uzaklaştırarak, emperyalizmle işbirliği yapabilecek bir konuma getirme hareketidir. Baykal operasyonuyla CHP’yi başındaki şahsa teslim edip, karşılığında 17-25 Aralık sürecinden sonra Türkiyeyi Erdoğansızlaştırıp, Atlantik ötesinin güdümüne sokmaya çalışan PKK ve FETÖ işbirliğinde olan bir yapı. Muharrem İnce’nin devre dışı bırakılması, Tunç Soyer ve İmamoğlu gibi şahısların aday yapılması hep bu sürecin sonucudur.

Özel şoförünün yabancı bir şahsa flash bellek verdiği söylentileri var

İmamoğlu’nun CHP içinde kendine alan açmaya çalıştığını belirten Külünk, “Açıkçası CHP’nin içinde de karşılığını bulamadı. Şu anda panik halinde. İllegal örgütlere verdikleri sözler var mı. Bu sözleri nasıl yerine getirecek. Önünde bu meseleler var. Bir de hepimizin can ve mal güvenliğine yönelik bu şehrin karşılaşacağı riskler var. Dakika bir gol bir. Belediyenin verilerinin neden yabancı şahıslara kopyalatılması istenir. Bu şahıs doğrudan milli güvenlik meselesi olarak karşımızda durmaktadır. Kendi özel şoförünün yabancı bir şahsa bir flash bellek teslim ettiğine dair ciddi söylentiler var. Bunlar şimdilik söylenti. Bunların gerçek olup olmadığını güvenlik birimleri mutlaka tahkik edecektir. İBB’de elinde mazbatayla dolaşan bu şahıs, İstanbul’u Türkiye’den koparmak isteyen Helenistik Batı aklının, İstanbul’u Konsantinopolis görenlerin temsilcisi konumundadır. ‘İstanbul Ankara’dan yönetilmez’ diyerek ne demeye çalışmaktadır. Yeni bir yurttaşlık kavramından bahsetmektedir. Herkes bilmelidir ki; Türkiye İstanbul’dur, İstanbul da Türkiye’dir.” diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı 16:02

YORUM YAZ

 • BatıleziciBatılezici1 ay önce
  Mesut Sarp CHP'lisi casusluğu suç üstü yapılsa da bir CHP'liye suç isnat etmeyeceğinizi ama buna karşılık CHP'lilerin ürettiği, saçmalığı çocuklar tarafından bile kolayca anlaşılabilecek yalanlara nasıl dört elle sarıldığınızı çok iyi biliriz.
 • nene hatunnene hatun1 ay önce
  eceli gelen.........cami duvarına........miş....hain..hain.sen istanbul'u 3 kuruşa satarsın..'' RABBİMO FIRSATI VERMESİN İNŞALLAH''.....
 • Mesut SarpMesut Sarp1 ay önce
  Hmm desenize Özel şoför yabancı uyruklu bir şahsa flash bellek teslim etmiş. Böle uyduruk haberlerle İmamoğlunun popülaritesi daha da arttırılmakta. Bu Çok evvelden casusulukla tutuklananların evindeki Radyo anteniyle Moskovaya gizli haber gönderme masallarına benziyo. Bu flash bellek haberi evdeki genç yeğenleri kahkahaya boğdu. Bu tür dezenformasyon haberleriyle küllüm gençlerin milli cepheye itildiginin dangalaklar farkında bile değiller.
 • tanyeri17tanyeri171 ay önce
  boşuna denmiyordu bekaa sorunu var diye istihbaratımız bunun ne olduğunu anlamıştır.Allah bunlara fırsat vermesin istanbuluda ülkeyide satarlar
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Bu Ekrem İmamoğlu mu Müdafa mı neyse, 70 doğumlu, 2008'de ADD'ye ve CHP'ye üye oluyor. Sonra Hoop 2009 Beylikdüzü CHP adayı. Daldan bükme bir aday birden sahneye çıkıyor.Adam 2008'lerde Samanyolu TV'ye çıkıp spor yorumculuğu yapıyor. O yıllarda gerçek CHP'liler Samanyolu TV'nin bulunduğu sokağa başlarını bile sokmazdı. Şu iki kelime anlam kazanıyor: "Proje ve Fetullah"
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM1 ay önce
  İÇİMİZDEKİ KENDİLERİNİ KAMUFLE ETMİŞ HAİNLER DEVLETİ HÜKÜMETİ DEVAMLI KARALAYIP ALGILARLA HALKI KANDIRIYORLAR.NEYSEKİ %54 BUNLARA KANMADI.AKP DÖNEMİNDEKİ İCRAATLAR HİÇBİR HÜKÜMET DÖNEMİNDE YAPILMADI
 • attım.attım.1 ay önce
  ekremfg kaçacak kk düşüp komaya girecek mansur istifa edecek.
 • mehmetmehmet1 ay önce
  Haçlı temsilcisi.
 • Türkiye kimlerdeTürkiye kimlerde1 ay önce
  Milletin kanını emen Tusiadın başında bir yahudi. Dünya başkentinin başında bir Rum. Türkler veislanlarnerdd ne yapıyof.
 • basatbasat1 ay önce
  Kim Bu ulkede makaryosu gibi bir katliyamcinin heykelini dikmeye curret edebilir? Ekrem imamoglu. Dikkatinizi cekerim: soyismi ozel olarak alinmis. Bu pisligin bir an evvel bulundugu pozisyondan resmi bir sekilde indirilmesi gerekmektedir.
 • İmam Aliİmam Ali1 ay önce
  BEN DAHA MÜSLÜMANIM IN MÜCADELESİNI VEREN AKP BUNU DÜŞÜNEMEMİŞTİ...İ.B.B.Başkanı Ekrem İmamoğlu talimat verdi; "cami resimlerini logar kapaklarından kaldırın".
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 1 ay önce
  Bu Kesinlikle Çok Önemli Bir İddia. AraştırılmalıdırOrtaya Çıkarılmalıdır. Diğruysa Suçlular Mutlaka Cezalandırılmalıdır.
 • AdemAdem1 ay önce
  Söylenti lere inanirsak bu ülkede adam diyeceğimiz adam yok
 • AliAli1 ay önce
  Metin Külünk mü? Yani su milleti kiskirtiran, Almanyaya gelip insanlari ayirip birbirine düsüren, habire yalan dolan isler pesinde kosan ve artik Ak partiden milletvekili olarak secilemyen zat mi?
 • BAL-KESBAL-KES1 ay önce
  PEKİ BU ADAM MAZBATA ALANA DEK KAÇ GÜN GEÇTİ ??O ZAMANA KADAR BU MAHREM BİLGİLERİN KOPYALANMASININ ÖNÜNE GECECEK TEDBİRİ ALMAYANA NE DEMELİ....YA ŞAKA GİBİSİNİZ
 • Bir zamanlarBir zamanlar1 ay önce
  Bir zamanlar güzelim ülkemin insanları sağcı solcu, ülkücü komünist, Sünni alevi, Türk Kürt diye ayrılırken birbirlerine düşman edilirken şimdi de akp li akp li değil diye ayırmaya çalışıyorlar. Malesef düşünme özürlü ve hayattan ders almayanlar aynı tuzağa düşüp düşüp duruyorlar. Her defasında kaybeden ülkem ve ülkenin insanları oluyor.Neden. Hep birilerinin menfaati için. Uyanın ve tuzağa düşmeyin. Kardeşliğimize gölge düşürmeyi.
 • UfkaUfka1 ay önce
  Hep tek taraflı haber yaparak gazetecilik yapmaya çalışan akit aynı tavrını tek taraflı yorumları ekleyerek devam ediyor.
 • UfkaUfka1 ay önce
  Kim görmüş, kim tespit etmiş, gerçek olup olmadığını bilmeden bir söylenti var diye karalamaca kalkmak şerefli insanların yapacağı bir şey değildir. Biri de kalksa ailen hakkında bir söylenti var diye iftira atsa hoşuna gider mi? Siyaseti bu kadar ayaklar altına almayın. Seviyesizleştirmeyin. Milleti germeyin. Hakikat ortaya çıksın millet de devlet de gereğini yapar. Bu söylentiyi dillendirmekle ne murad ediyorsunuz ne ispatlamaya çalışıyorsunuz? Siyaseti şahsi hırslarınıza alet ediyorsunuz.
 • Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu 1 ay önce
  YSK derhal mazbatayı geri almalı.
 • Ali Ali 1 ay önce
  Nusret gardaşım kesinlikle doğru söylüyor özür diliyorum kendi şahsıma biz demek nasıl yaşarsak öyle idare oluyoruz
 • kahramankahraman1 ay önce
  gazeteler bellek olayını gündemde tutsa iyi olur inşallah araştırılır.
 • ÖmerÖmer1 ay önce
  Daha durun eline geçenher bilgiyi verecek
 • MelahatMelahat1 ay önce
  He he anlat kızım Melahat senin hakkın beraat.
 • Chp=terörChp=terör1 ay önce
  Stv nin kadrolu elemanı neyi tartışıyoruz ki. Chp nin bir kanadı fetöcü diğer kanadı dhkpc li. Hdp den kat kat daha terörist bir parti bu.
 • AliAli1 ay önce
  YSK nın bu adama mazbatayı vermesi çok büyük bir hataydı. Şaibe ortadan kalkmadan İstanbul gibi bir şehri bu adama teslim ettiler yazık.
 • diyarbakırlıdiyarbakırlı1 ay önce
  Kılıçdaroğlu seçim tezgahı gündemini dağıtmak, İstanbul şaibesini bertaraf etmek için şehit cenazesinde bizzat provokatörlükte aktör rolalmıştır. Çünkü ancak böyle bir gündemle rüzgarın yönünün ters etki yapmayı düşünmüştür. Kanaatimce ileriki günlerde daha farklı senaryolarla karşılaşacağız. Bu yüzden toplumun nabzı daha temkinli ve dikkatli olmalıdır.
 • NUSRETNUSRET1 ay önce
  AĞLAİSTABULUM AĞLA. SENİ KİMLERE TESLİM ETTİK:-((((((((((((((((((((((( BİZİ AFFET İSTANBUL.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Mayıs 2019