• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İlber Ortaylı'dan 'cehalet' kusan Celal Şengör'e cevap: İskenderiye hamalı kadar değeri yoktur!

'Jeoloji' ve 'dışkı' uzmanlığından öteye gidemeyen bilgisiyle Müslüman Türk milletini aşağılamaya çalışan Celal Şengör gibi ağzından cehalet saçan küstahlara Tarihçi Profesör İlber Ortaylı daha önceden şu cevabı vermişti: Biz Osmanlı'nın sayesinde varız. Osmanlı'yı anlamayanın İskenderiye hamalı kadar değeri yoktur.

Yeniakit Publisher
2019-12-11 01:12:00 -
İlber Ortaylı'dan 'cehalet' kusan Celal Şengör'e cevap: İskenderiye hamalı kadar değeri yoktur!

Prof. Dr. Celal Şengör, Azerbaycan'da bir öğrenci grubuyla gerçekleştirdiği röportaj sırasında, Müslüman Türkleri hedef alan açıklamalarda bulunmuştu.

Tarihçi Profesör İlber Ortaylı, Müslüman Türk milletinin değerlerine cahil kalan Celal Şengör gibilere şu cevabı veriyor.

"Osmanlılık her şeyden daha temeldir"

Ortaylı, "Ben Osmanlı imparatorluğunun çocuğuyum ve benim için Osmanlılık her şeyden daha temeldir. Biz Osmanlı'nın sayesinde varız. Osmanlı'yı anlamayanın İskenderiye hamalı kadar değeri yoktur" ifadelerini kullandı.

'Dışkısever' Celal Şengör ne zırvalamıştı?

Öğrencilerin kendisine yönelttiği, "Sizce Türkler modern çağda neden cahil bırakıldı?" sorusuna Şengör, "Türkler cahil bırakılmadı, kendi kendilerini cahil ettiler. En cahil Türkler Müslüman Türklerdir" diyerek yanıt verdi.

Müslümanlığın Türkleri cahilleştirdiğini savunan Şengör, sözlerine, "Türkler, Müslüman camiasına katıldıktan sonra İslamiyet'in 11. yüzyıldaki çöküşü Türkleri de beraberinde sürükledi. Özellikle Osmanlı Devleti benim kanaatimce Türk tarihinin en alt noktasıdır." ifadeleriyle devam etti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mehmet ŞEKER

İlber ORTAYLI Hocam NOKTAYI KOYMUŞ.
 • Yanıtla

Gökhan

Celal Şengör tarih bilmediğiniz bu cahilce konuşmanızdan belli.Lütfen daha fazla sallamayınız.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23