İkisinin de oy potansiyeli merak ediliyordu! Babacan ve Davutoğlu seçim anketinde çakıldı

ORC araştırma şirketi yaptığı anket çalışmasında, 'Bu pazar seçim olsa kime oy verirsiniz' sorusunu sorarak yeni parti hazırlıklarıyla gündeme gelen Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun oy oranını araştırdı.

11 Eylül 2019 Çarşamba 16:29
İkisinin de oy potansiyeli merak ediliyordu! Babacan ve Davutoğlu seçim anketinde çakıldı

Türkiye'nin gündemine girmeye hazırlanan iki yeni partiyle ilgili ORC araştırma şirketi bir anket yaptı. 'Bu pazar seçim olsa kime oy verirsiniz' sorusunu deneklere yönelten ORC, 'Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun oy oranını da araştırdı. Gündeme oturan anketteki veriler şöyle:

ORC seçim anketi: Araştırma şirketi deneklere ilk olarak 'Bu pazar seçim olsa kime oy verirsiniz' sorusunu yöneltti. Bu soruya gelen yanıtta AK Parti yüzde 30.6 çıkarken CHP yüzde 26.5, MHP yüzde 14.2, HDP yüzde 8.1, İYİ Parti yüzde 3.9, Saadet Partisi ise yüzde 1.7 oranında oy alıyor.

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun oy oranı

Yeni parti kurma hazırlığında olan Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu'nun oy potansiyelleri merak konusuydu. ORC bu soruyu da deneklere yöneltti. Ali Babacan barajı geçecek bir oy oranına sahip görünürken, Ahmet Davutoğlu hüsrana uğrayacak. Ankete katılanların yüzde 11.6'sı Ali Babacan'a oy veririm derken, Ahmet Davutoğlu'na oy veririm diyenlerin yüzdesi 8.5'te kaldı.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba 16:29

YORUM YAZ

 • OsmanlıOsmanlı7 gün önce
  Eskıye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı
 • Emre BayındırEmre Bayındır8 gün önce
  ORC önce tutarlı seçim tahmini yapmayı becersin. 23 Haziran İBB başkanlığı seçiminde Yıldırım ile İmamoğlu hemen hemen aynı oranda oy alacaklar tahmininde bulunmuştu, %10 fark çıktı. Bu firmaya mı güveneceğiz?
 • Leyla Leyla 8 gün önce
  Bu üçmaymuna oy veririm diyenler ya hiç siyaset bilmiyor yada rant karşılığı veririm diyor yahu bu adamlar siyaseti AKP de var ve yoklarioynadılar bunlardan medet ya para karşılığı yada bir mevki karşılığıveririm der sormazlarmiadama reisten ne kötülükgördünüz diye .
 • MeşeMeşe8 gün önce
  AKP NİNOYU HİÇ BİR ZAMAN YÜZDE KIRK TAN AŞAGI DÜŞMEZ ,AHMET BEY VEALİ BABACANPARTİ KURARSA KURACAKLAR BELLİCHP YE VEİYİ PARTİYEGİDEN OYLARIALABİLİR, İYİ PARTİBİTER ,HDP DE BİTER , AHMETBEY YÜZDE BİR OY BİLEALAMAZ,ALİBABACANKARAMANOGLU İLE VE İYİ PARTİ İLE İTİFAK KURAR VEYABİRLEŞİRLER,CUMHURBAŞKANLIGINI AKP ALIR,
 • EymanEyman8 gün önce
  Rezil olsunlar.
 • SanaSana8 gün önce
  %11 oy veririm diyor millet , nasıl çakılmak bu ?
 • MuratMurat8 gün önce
  Bu anketten anlasilan:AKP tepetaklak asagilara inmekte.Birdahaki secimde yeni bir Cumhurbaskani görecegiz buna göre..
 • rterte8 gün önce
  ali babacan efendi biri keşke akpartide kalsaydı
 • Mustafa soylutürkMustafa soylutürk8 gün önce
  Buna anket değil temenni denir...
 • HasanHasan8 gün önce
  Anketi akp yapmıştır , İstanbul anketi gibi. Kimse yemez yandaş anketleri. Korku tavanda.
 • Yunus 16Yunus 168 gün önce
  KESİNLİKLE RAKAMLAR İŞKEMBEDEN ATMA
 • BabürBabür8 gün önce
  Bunun neresi hüsran? MHP %14 daha kurulmamış parti % 11Tam saçmalamışsınız.
 • Mustafa Mustafa 8 gün önce
  akİT henüz ete kemiğe burunmeyen parti %10 üzeri çıkıyorsa buna nasıl çakılmak denir. Şunu unutmayın karşısındakini aptal yerine koyandan daha aptal kimse yoktur.
 • ORC kimin?ORC kimin?8 gün önce
  Önce ORC'yi araştırın, ondan sonra konuşun. Neden Babacan'ı pompaladığını,Davutoğlu'nu düşürdüğünü ozaman anlarsınız. Bunlar Çakma Anket.
 • ZeynoZeyno8 gün önce
  Akit seni trollemişler..bu ankete göre AKP batık..Davutoğlu ve Babacan daha parti kurmadan bu kadar oy alırsa AKP biter..zaten sadece devlet hortumcuları, hırsızlar, ihaleciler, yöneticiler, dernekler, vakıflar, yandaşlar, taraflar, tarikatler, devletten nemalananlar..sadece bunlar zaten Ülkede yüzde 30..AKP seçimi kaybeder gibi gözükmesi bile bu yüzde 30 menfaatçi Grubu yüzde 10 a düşürür(MHP deki oy artışı da menfaat kaynaklı)
 • SezginSezgin8 gün önce
  Bu ne biçim anket. Mantıksız. Yerel seçimde %45 alan Ak Parti nasıl olurda %30'a düşer. Sadece Adanada Ak Partinin 400 bin oyu ittifaktan dolayı MHP ye gitti. Bunları da eklersek yerelde %50 aldı. Yerelde Ak Parti mhpye giden oylara rağmen %45 alan Büyük Ak Parti genel seçimde en az %50 alır. Reisin de %53 oyu var.
 • Bunlar Çakma AnketBunlar Çakma Anket8 gün önce
  Bunlar yönlendirme amaçlı uyduruk anketlerdir.Babacan %0.1 dir. Taban maban yok. Davutoğlu ise %40'dır. AKP ise % 1'dir. MHP %14.2 değil, %2'dir. Davutoğlu varken MHP'ye ne gerek var? MHP, yörüklerden oy alır. Yörükler oyunu, Yörük Ahmet Davutoğlu'na verecektir.Davutoğlu, CHP'yi de silip süpürecektir, kimse merak etmesin. Boşnaklar, Balkan Göçmenleri, Makedonya Göçmenleri, Selanik Göçmenleri....vs. aslı Konyalıdır. Davutoğlu varken CHP'de artık ne işi var? Şimdiye kadar, mecburiyetten veriyorlardı.Davutoğlu, CHP'yi yeniden %20'ye düşürecektir. Davutoğlu, HDP'yi de sandığa gömecektir. Bu tür masa başı üretilen anketlere itibar edilmemelidir. Davutoğlu'nu %40 altında gösteren her anket çakmadır. Davutoğlu ikinci turda İmamoğlu'nun işini bitirecektir.
 • MesutMesut8 gün önce
  %20 yapmış daha ne olsun başlığı görünce %2 aklıma gelmişti.
 • Neron11Neron118 gün önce
  Bunların amacı seçim kazanmak depilki zaten,ip nasıl mhp'yi bölme amaçlı idiyse bunların amacıda ak parti oylarını bölerek cumhur ittifakına zarar vererek zayıflatmak hatta yok etmek, tek amaçları bu zaten yoksa kim ipler babacanı, davutoğlunu.
 • AbdullahAbdullah8 gün önce
  AKPyi yüzde 30'a düşürmüşler, daha ne olsun?
 • Ali KOÇAli KOÇ8 gün önce
  Sizin İstatistikten anlamadığınız belli...Ali Babacan'ın / Ahmet Davutoğl'nun kuracağı partiye oy verebilirim diyenler demekki bu iki yeni kurulacak partinin seçmenleri olacak (haberinizde verdiğiniz oranların yarısını bile alsalar %5,8 - %4,4). Bu 2 partinin seçmenlerinin çoğu akepe den geleceğine göre...anladınız siz... (by by HAPPINES, hello LONELINESS)
 • VatandaşVatandaş8 gün önce
  Bu masonların derdi iyi bir oy almak değil ak partiden 1. 2 puan kpparmak  o yetiyor zaten bunların görevi bu zaten
 • hakanhakan8 gün önce
  ben de çevrem de bu adamlara oy vermeyiz. ak parti dışındaoy vereceğimiz tek parti MHP . bunlar alsa alsa fetöcülerden oy alır. onlarda geçen seçimde İP e oy verdi. bunlar İP in sonunu hazırlayacak galiba. bir de İngiliz Temelin partisinin aldığı % 2 oyu alırlar. yani biri % 3,5 alırsa diğeri de % 5 ancak alır. maksat ülkeyi yönetmek değil hükümeti zaafa düşürüp chp hdp ye nasıl kazandırırız. gerçek yüzleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Eylul 2019