• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İkinci el araç fiyatları düştü mü? 2. el satılık araba fiyatı ne kadar?

İkinci el araba fiyatları koronavirüs sürecinde adeta sıfır araçlarla yarışır hale geldi. Salgın nedeniyle fabrikalar araba üretimi yapamadığından piyasaya sıfır araba yetire kadar gelmedi. Sıfır araçların korona engeline takılması sonucu ikinci el araba fiyatları da aldı başını gitti. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ikinci el araç fiyatlarına ilişkin son dakika açıklamasında bulundu. İkinci el araç fiyatları düştü mü? 2. El araba fiyatı ne kadar?

Yeniakit Publisher
2020-07-02 14:03:00 - 2020-07-02 14:08:36
İkinci el araç fiyatları düştü mü? 2. el satılık araba fiyatı ne kadar?

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ikinci el araç fiyatlarına ilişkin olarak, “Haksız fiyat artışlarına yönelik çok sayıda şikayet geliyor. İkinci el araç ve konut satışında ilan edilen fiyat farklılıklarının tespiti konusunda Hazine ve Maliye Bakanlığıyla çalışacağız.” dedi. Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, piyasada sıfır araç bulunurluğunun eylülde artmasını beklediklerini ifade ederek, "Çünkü fabrikalar, yan sanayi ve tedarik zinciri ancak eski hızına eylül ayı ile birlikte ulaşabilir. Bu 1-2 aylık bir zaman. Bu zaman diliminden sonra istenilen aracın 1-2 ay beklenmeden bulunabileceğini öngörüyorum. Dolayısıyla sıfır araç bulunurluğu yeteri seviyeye geldikten sonra ikinci elde de bir fiyat dengelenmesi olur." dedi.

"Herkesin şu anda, aynı anda istediği arabayı alma şansı yok"

Murat Şahsuvaroğlu, 2-3 ay sonra taşların daha da yerine oturmasını beklediğini ve araç bulunurluğunun yükselmesiyle birlikte ikinci el fiyatlarının da dengeleneceğini söyledi. Fiyatlarda bir düşüş beklemediklerini ifade eden Şahsuvaroğlu, "Ama şunun da altını çizmek istiyorum; biz genç ve dinamik bir ülkede yaşıyoruz. Yani geçmiş dönemden bugüne kadar neyin fiyatı düştü ki bugün 'ileride ikinci el fiyatları düşer' diyebilelim. Bu arz-talep dengesindeki ters orandan ötürü olan bir durum. Herkesin şu anda, aynı anda istediği arabayı alma şansı yok. Çünkü Avrupa'daki fabrikalar da zaten mayısın üçüncü haftasında üretime başladı." değerlendirmesinde bulundu. İkinci el satılık araç fiyatları 45 TL'den başlıyor 100 bin TL'ye kadar çıkabiliyor.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ozan aslan

arabayı yıllarca kullanıyorsun yıpratıyorsun sonra değeri artıyor. bu ne saçmalık anlamak mümkün değil. ya hadi onu gectim sen nie 30 liralık arabaya 70 liralar 60 liralar verirsin ki güzel kardeşim. iki ay bekle ya iki ay araba satılmasın bak nasıl tıpış tıpış fiyatları çekecekler.. bekleyin ya bekleyin
 • Yanıtla

Garıp

Nerde bu devlet bu işe bi el atsın herkesi bosladı internet aldı başini gidiyor toplum dagılıyor reis lib ya suriye derken bizi unutunuz
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı