• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İki yüzlü BM'ye karşı haykırdı! 'Bu savaş değil İsrail'in katliamı'

Yeniakit Publisher
2023-11-29 20:57:00 - 2023-11-29 20:58:07
İki yüzlü BM'ye karşı haykırdı! 'Bu savaş değil İsrail'in katliamı'

İsrail'in Gazze'de sivil yerleşim yerlerine yönelik acımasızca bombardımanı devam ederken; Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nde konuşan Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, "Bu bir savaş değil. Bu kimsenin haklı gösteremeyeceği bir katliamdır” dedi.

Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, Orta Doğu’daki durumu görüşmek üzere toplanan BM Güvenlik Konseyi’nde İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. El-Maliki, Gazze Şeridi’nde verilen insani aranın ateşkese dönüşmesi gerektiğini belirterek, "Bu bir savaş değil, bu kimsenin haklı gösteremeyeceği bir katliamdır. Buna bir son verilmelidir” dedi.

“Gazze'de hiç kimse güvende değil”

Gazze halkının evlerine geri dönmelerine izin verilmesi gerektiğini belirten el-Maliki, "15 binden fazla Filistinli İsrail tarafından öldürüldü. Bunların 10 binden fazlası kadın ve çocuk. İsrail tarafından öldürüldüler. Hayatlarını kaybetmediler, hayatları ellerinden alındı. Gazze'de hiç kimse güvende değil, ne çocuklar, ne doktorlar, ne insani yardım personeli, ne gazeteciler, ne de BM personeli. Modern tarihte eşi benzeri görülmemiş bir hızla öldürüldüler” dedi.

Filistinlilerin korunmasının, bu suçlara ortak olan işgal güçleri tarafından sağlanamayacağını vurgulayan el-Maliki, "Her gün işlenen bu suçların tekrarlanmasını önlemek ve cezasızlığa son vermek için uluslararası korumaya ve uluslararası eyleme ihtiyacımız var. Halkımızın şu anda yaşadıkları, uluslararası toplumun koruma ve hesap verebilirlik sağlamadaki başarısızlığının sonucudur" dedi.

Gazze olmadan Filistin olmayacağının vurgulayan el-Maliki, İsrail'in BM kurumları, insan hakları ve insani yardım örgütleri de dahil olmak üzere dünya genelinde uluslararası hukukun üstünlüğünü savunanlara gözdağı vermeye çalıştığını söyledi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

"Gazze olmadan Filistin olmaz"

İsrail’in kendine güvenlik arayışı içinde olmadığını belirten el-Maliki, "Eğer öyle olsaydı barışı seçerdi" ifadelerini kullandı. El-Maliki, "Gazze'nin ulusal tarihimizde çok özel bir yeri var. Bugün Gazze'nin adı dünyada pek çok kişi tarafından Filistin olarak telaffuz ediliyor. Bu isim silinemez. Halkımız oradan sökülüp atılamaz. Filistinliliği değiştirilemez. Gazze olmadan Filistin olmaz. Gazze kanar, Gazze acı çeker, Gazze ağrır ama Gazze yaşar ve Filistin yaşar. Özgür Filistin. Barışa giden tek yol budur” dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vahap Kalyoncu

İki yüzlü azdır binbir sürat desek yeridir de benim aklımın almadığı bu adaletsizliği gören Sözde müslüman kralları niye ve neden susar ki verecek bir canımız var Allaha onu da yeri ve zamanı geldimi alacak yoksa bu yahudi keferesi bu krallara ölümsüzlük mu vaad etti de bu kadar kul köle oluyorlar.

Gültekin

ANCAK DEVLET YÖNETİMİNDEKİ AHMAKLAR YANLIŞ SİYASETLERİYLE KENDİLERİ İÇİN DÜŞMAN ÜRETİRLER, BU DURUM HER ZAMAN GÜVENLİK ZAFİYETİNE SEBEP OLUYOR. İSRAİL HALKI, TERÖRİST RUHUNA SAHİP OLANLARI DEĞİL, GERÇEK VE SAMİMİ YAHUDİ DEVLET ADAMLARINI SEÇMELİDİR.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23