• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İki yüzlü AB'den Ermenistan saldırısıyla ilgili şaka gibi açıklama!

Azerbaycan'la gerçekleştirdiği müzakereye rağmen sivil yerleşim yerlerini hedef alan saldırılarına devam eden ve son olarak Gence ve Mingeçevir'e füzeli saldırı düzenleyen Ermenistan'la ilgili Avrupa Birliği (AB), saldırıları yine kınamakla yetindi.

Yeniakit Publisher
2020-10-17 17:56:00 -
İki yüzlü AB'den Ermenistan saldırısıyla ilgili şaka gibi açıklama!

Ermenistan'ın savaş suçu işlemesine göz yuman AB, ihlali engellemek yerine üzüntü duyduklarına dair açıklamada bulundu. Avrupa Birliği (AB) Sözcüsü Peter Stano, AB'nin, Ermenistan tarafından Azerbaycan'ın Gence kentine düzenlenen füze saldırısı nedeniyle üzüntü duyduğunu bildirdi.

AB'den Ermenistan saldırısıyla ilgili açıklama

Stano, Gence'ye yönelik saldırı hakkındaki yazılı açıklamasında, "AB, Azerbaycan'ın Gence kentine gece düzenlenen ve sivillerin ölmesi ve yaralanmasına neden olan saldırılardan üzüntü duymaktadır." ifadesini kullandı.

Sivillerin ve sivillere ait tesislerin hedef alınmasının bütün taraflarca sonlandırılması gerektiğini ifade eden Stano, "10 Ekim'de varılan ateşkese gecikmeksizin tam olarak uyulmalıdır." açıklamasını yaptı.

Ateşkes kararı alınmıştı

Azerbaycan ordusu, Ermenistan ordusunun sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine 27 Eylül'de karşı saldırı başlatmıştı. Ermenistan ve Azerbaycan, Moskova'da yapılan görüşmelerde, 10 Ekim'den itibaren Dağlık Karabağ'daki cenazelerin ve esirlerin değişimini öngören insani amaçlı "ateşkes" kararı almıştı.

Ermenistan'dan Azerbaycan'a füze saldırısı

Ermenistan ordusunun, ateşkesin üzerinden 24 saat geçmeden Azerbaycan'ın Gence kentine füzelerle saldırması sonucu 10 kişi ölmüş, 35 kişi yaralanmıştı. 15 Ekim'de de Terter kentinde defin töreni için mezarlığa giden sivillere yönelik düzenlenen saldırıda, 4 kişi hayatını kaybetmiş, 4 kişi de yaralanmıştı.
Son olarak Ermenistan, Gence'ye füzelerle bir saldırı daha düzenlemiş, 13 sivil yaşamını yitirmiş, 50'nin üzerinde sivil yaralı olarak enkaz altından çıkartılmıştı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Neron11

hala anlamadınızmı,ölen müslümansa bunlar gözlerinide,kulaklarınıda kaparlar,istiyorlarki azarbaycan ermenistan sınırları içinde bir yeri vursun ve onlarda ermeni safında savaşa dahil olup azarbaycanı işgal etsinler,şimdiye kadar ırakta,suriyede,myanmarda,bosnada,libyada ölen milyonlarca müslüman umurlarında oldumuki bu ölenler olsun,biz ahirete inanan insanlarız,belki bugün onlar güçlü ve masumları katlediyor ama ilahi adalet er yada geç tecelli edecek
 • Yanıtla

garip

bu insanligin yüzkarasi, sömürgeci-katliamci avrupa`dan baska birsey beklemek herhalde aptalliktan baska birsey olmaz
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23