• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Igor Semivolos'tan flaş çıkış: Türkiye ısrarcı olursa...

Ukrayna Orta Doğu Araştırmaları Merkezi Başkanı Igor Semivolos, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kiev'e yapacağı ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, "Türkiye, barışın sağlanması konusunda ısrarcı olacak. Bu, durumun ve dengenin değişebileceği anlamına gelir" dedi.

Yeniakit Publisher
2022-01-24 13:19:00 - 2022-01-24 13:19:27
Igor Semivolos'tan flaş çıkış: Türkiye ısrarcı olursa...

Başkan Erdoğan'ın Kiev'e yapacağı ziyaretin önemine dikkat çeken Ukraynalı uzmanlar, Türkiye'nin Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş durumuna ilişkin barışın sağlanması konusunda ısrarcı olmasının dengeleri değiştirebileceğini ifade etti.

Ukrayna basını, Türkiye'nin Rusya ve Ukrayna arasında ara buluculuk rolüne ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ukrayna'ya yapacağı ziyarete ilişkin uzmanların görüşlerini aldı.

Türkiye dengeleri değiştirebiilir

Bölgede stratejik bir oyunla karşı karşıya olduklarını ifade eden Ukrayna Orta Doğu Araştırmaları Merkezi Başkanı Igor Semivolos, "Görünüşe göre Türkiye, barışın sağlanması konusunda ısrarcı olacak. Bu, durumun ve dengenin değişebileceği anlamına gelir. Çok şey Türkiye, NATO ve ABD'nin kararlarına bağlı olacak. Bu iki taraflı bir oyun değil, çok taraflı bir oyundur" dedi.

Kırım Tatar halkının meclis üyesi olan Kırım Tatar Kaynak Merkezi Başkanı Eskender Bariev, Rusya'nın Türkiye'nin önerilerine vereceği cevabın Batı ile ilişkilerine bağlı olacağını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kiev'e yapacağı ziyaretin Ukrayna için önemli olduğunu belirten Bariev, "Türkiye'nin Karadeniz ve Akdeniz'deki bölgesel çıkarları dikkate alındığında konumu önemli ve gereklidir" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Midyatlı

Türkiye ne yapıp etsin ama mutlaka bu yaşanacak savaşın önüne geçmeli ve bu asla bir savaşa dönüşmemeli gerekirse var olan imkanları kullanarak abd ve natoyu o bölgeden uzak tutmalıdır yoksa bunların elleri güçlenirse güneyden bizi kuşatmaya çalıştıkları gibi bizi küzeyden de kuşatma altına alacaklar.

Abdullah Murat

Allah kafirler arasında arabuluculuk şeklinde bir buyrukta bulunmamıştır. Müslümanlar arasında arabuluculuk emredilmiştir. Kafirler ise örümcek ağı gibi bir bağ ile bağlı olup kendi aralarında şiddetli bir şekilde çatışırlar tağut yolunda batıl mücadeleler yapar şeytanın telkini ile Allah düşmanlığını ve bozgunculuğu gerçekleştirirler Dost olan veya böyle bir amaç güden helak olmuştur Çünkü onlardan olur hükmü Allaha aittir
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23