• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İdeolojiye göre burs! Uğur Dündar’dan bölücülük

İnançları gereği Cuma Namazı kılan öğrencileri fişleyen 28 Şubat’ın medya tetikçilerinden CHP’ yandaşı Uğur Dündar, “Atatürkçü öğrencilere burs vereceğim” diyerek ideolojik ayrımcılığa imza attı.

Yeniakit Publisher
2022-01-15 13:36:00 - 2022-01-15 14:13:31
İdeolojiye göre burs! Uğur Dündar’dan bölücülük

Demokrasiden, eşitlikten ve halkçılıktan dem vuran Uğur Dündar’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım “İşte CHP zihniyeti bu… Allah korusun bu zihniyet ülkede iktidar olursa işte böyle bölücülük yaparlar” yorumuna neden oldu. 

İşte buram buram ‘bölücülük’ 

Gazetecilik hayatı boyunca Müslümanları hedef alan haber ve söylemlere imza atan Uğur Dündar, twitter hesabından şöyle dedi:

“Bugüne kadar hakaret ve küfür eden troller hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuyor ve ceza davasıyla yetiniyordum.

Bundan böyle tazminat davaları da açıp, alacağım parayla Atatürkçü öğrencilere burs vereceğim.”

“Sizler de timsah gözyaşları dökmeye devam edeceksiniz”

Sözde özgürlükçü Uğur Dündar’ın yaptığı ideoljik paylaşıma destek verenler de tepki gösterenler de oldu. Sosyal medya kullanıcalarından birisi “Siz sadece Atatürkçü öğrencilerle ilgilendiğiniz için Enes Kara gibi çocuklar cemaat yurtlarında evlerinde intihar edecekler sizler de timsah gözyaşları dökmeye devam edeceksiniz. 17-18 yaşında çocukların arasına ideolojik ayrılık koymayın lütfen” dedi. 

Uğur Dündar bu sözlerden utanır mı?

Cengiz Sakarya isimli bir vatandaşın gösterdiği tepki ise Uğur Dündar’ı utandıran ve bir ders niteliği taşıyordu. ‘Atatürkçü, Cumhuriyetçi oğlum’ diyen Cengiz Sakarya, şu ifadelerle Dündar’a seslendi:

“Üstad İngilizce İşletme okuyan benim oğlanı da listeye dahil edin lütfen. Atatürk'çü, Cumhuriyetçi oğlum eğitimini yurtiçi ve yurtdışında yapıp mesleğinde en iyilerinden olup memleketine hizmet etmek istiyor... 2 yıldır çabaladım dini dini kurumlar dışında burs veren yer çıkmadı.”

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

lütfi

Adam kendine ait bir parayı istediğine verir.Bunun neresi bölücülük.
 • Yanıtla

taha akyolun sordugu gibi "AMA HANGI ATATURK!" MERHUM.MILLI SAIRIN KIS GUNU PALTOSUNUN DAHI OLMADIGINI DUSUNUNCE, milletin-devletin zenginligini simuren asalak tiplerden daha cok tiksiniyorum

........
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23