İçişlerinden otoyollarda hız sınırı açıklaması

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, otoyollardaki hız sınırının arttılması konusunun henüz çalışma aşamasında olduğu belirtildi.

11 Eylül 2019 Çarşamba 15:12
İçişlerinden otoyollarda hız sınırı açıklaması

Bakanlıktan yapılan açıklamada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dün bir radyo programındaki mülakatının ilgili bölümünde otoyollardaki standardın yükselmesi sonucu hız sınırının artırılması yönündeki değerlendirmesinin basın yayın kuruluşlarına yansıdığı hatırlatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Söz konusu mülakatta Sayın Bakanımız, bu konunun değerlendirilmekte olduğunu, gelen talepler çerçevesinde yüzde 5'lik bir artış çerçevesinde çalışmanın yapılacağını belirtmesiyle söz konusu çalışmanın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile gerçekleştirileceğini ifade etmiştir. 'Hız limiti 140 kilometreye çıkarılıyor' şeklinde basına yansıyan haberlerin aksine, konunun henüz çalışma aşamasında olduğu ve tüm yönleriyle değerlendirildiği ifade edilmiştir."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba 15:12

YORUM YAZ

  • YALVARI YORUMYALVARI YORUM4 gün önce
    Allah rızası için, şu Bakanlığa duyurun. Üst sınır değil alt sınırı mercek altına alsınlar.Şehir içi bölünmüş yol sınır 90 km. Uluslararası bölünmüş yol köyden geçiyor 50km. Devlet destek versin, alt geçit üst geçit yapılsın. En azından uluslararası yollarda alt sınır 90 olsun. Bir de sınır başlangıcına levha koyan görevli bittiği yere de koysun lütfen....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Eylül 2019