• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan 'İmamoğlu'na suikast' ile ilgili açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na suikast girişimi iddiasıyla ilgili, "Böyle bir suikast girişimi söz konusu değildir." ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2020-12-02 17:40:00 - 2020-12-05 02:21:07

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sol medyanın ortaya attığı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na suikast girişimi iddiasıyla ilgili açıklama yaptı. Soylu, "Terör örgütlerinin bir hedefleri daha vardır, kendilerinden söz ettirmek." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM’ye gelişinde gazetecilerin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na suikast iddialarına ilişkin sorusunu cevapladı.

Bakan Soylu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na suikast girişimi iddiası ile ilgili açıklamasında, "Suikast girişimi söz konusu değildir. Yakalanan kimse söz konusu değildir. Bu tehditler her zaman vardır. Bunların kamuoyuyla ve medyayla paylaşılmamasını tercih ederiz. Terör örgütlerinin bir hedefleri daha vardır, kendilerinden söz ettirmek." dedi.

İşte Soylu'nun açıklaması:

“Dün Emniyet Genel müdürümüz açıkladı. Kamu görevlilerine, görevleri nedeniyle terör örgütlerinin hedefi olabilecek kişilere, sansasyonel sonuçlar oluşturabilecek kişiler, eylemler, yerler, bunlara yönelik terör örgütleri kendilerine ait hedef belirler. Kayyumlarımız bazen haftada 5 bir kişiye, bazen ayda 3-4 bir kişiye bu tip tehditler gelir. Biz bir kıraathanede konuşulan bir konuyu da değerlendirmek zorundayız. Hiçbir şeyi azımsamayız, küçümsemeyiz, hepsinin tek tek değerlendiririz.

Türkiye’de devlet büyüklerimize bu konuda terör örgütlerinin yaptıkları tehditleri hem bu konudaki meselelerin takibi açısından sürekli olarak da değerlendiririz. Kamu görevlilerine, özel şahıslara kendi kişilikleri sebebiyle yapılanları değerlendiririz. Bu konuda bütün tedbirleri alırız. Burada hassasiyetle durduğumuz bir şey vardır ve gönderdiğimiz bilgi notlarında da vardır, kişilere de iletiriz. Bunu kamuoyu ile açık bir şekilde, medya ile paylaşılmamasını istirham ederiz. Çünkü, bu duyumların kendilerine ait dereceleri vardır. Bu konuda özellikle PKK, DEAŞ, PYD’den tehdit alanlar var. Bunların kamuoyu ile paylaşılmasını, kamuoyu ile bir süreç ortayla konmasını şundan dolayı istemeyiz.

Terör örgütleri eylem hedefleri kadar aynı zamanda bir hedefleri daha vardır. Bu hedefleri kendilerinden olabildiğince söz ettirmek, toplumun güveni ve istikrarını sarsmaya yönelik adım atabilmektir. Böyle bir suikast girişimi söz konusu değildir. Suikast girişimi yakalanan kişi söz konusu değildir. Bizim Orhan Miroğlu en çok tehdit alanlardan birisi. PKK’nın sürekli tehdidindedir.” 

Ne olmuştu?

Odatv, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na bir suikast girişimi olacağını iddia etti ve bu haber de sol medyada köpürtülerek yayıldı. Ortada olmayan yalan belgelerle CHP'de tecavüz olayının üstünü kapatmak için Türkiye gündemi değiştirilerek İmamoğlu'na suikast girişimi ve suikastçının yakalandığı iddiaları konuşuldu.

Emniyet Genel Müdürlüğü, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında çıkan suikast girişimi ve bir suikastçının yakalanmasına dair çıkan haberlerin söz konusu bile olmadığını duyurdu.

Birçok siyasi de asparagas habere tepki gösterdi.

{relation id:1464382 slug:'tecavuz-skandalini-boyle-savundu-can-ataklidan-akilalmaz-sozler'}

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ace

Geçmişte Ecevit olsun, Kılkıçdaroğlu olsun, HAYALİ SUİKAST HABERLERİYLE,bulunmaz HİNT KUMAŞIYMIŞLAR gibi OY devşirmeye çalıştıkları gibi şimdide İMAMOĞLU hayali SUİKAST haberleriyle yaptırmakla meşgul. Yarın Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken OY DEVŞİRMEK için benzer hayali SUİKAST haberleri daha çok çıkacaktır.YEMEZLER
 • Yanıtla

Ali KOGEN

bu sümüklünün nesine suikast düzenleyeceklermiş.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23