• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Hulusi Akar, CHP'li Engin Altay'a haddini bildirdi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “sonunun Adnan Menderes gibi olabileceğini” ima ederek tehditte bulunan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’a haddini bildiren ifadeler kullandı. Akar, "Türk Silahlı Kuvvetleri milletinin emrinde, görevinin başındadır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Yeniakit Publisher
2021-04-21 18:33:00 -
Hulusi Akar, CHP'li Engin Altay'a haddini bildirdi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın bir televizyon programındaki bazı sözlerine tepki gösterdi.

Akar, Kayseri Havalimanı'nda AA muhabirine, Altay'ın "Menderes de bir dönem bu dinci odaklara pek yüz vermişti, taviz vermişti. Menderes sonra ne yapmak zorunda kaldı, Atatürk'ü Koruma Kanunu yapmak zorunda kaldı ki umarım Erdoğan'ın da sonu benzemesin Menderes'e..." sözlerini değerlendirdi.

Bakan Akar, şunları kaydetti:

"Birçok kez bireysel ve kurumsal olarak ifade ettiğimiz üzere Türk Silahlı Kuvvetleri, anayasa çerçevesinde, yasalar ve Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda, sıralı amir ve komutanların emir ve komutasında, 'ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışı' içinde, görev ve sorumluluklarının bilincinde, milletinin emrinde, görevinin başındadır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İsmail

Ekinize sağlık bakanım.yalniz bu din ve millet dusmanlarina bir ders vermek şarttır.haçli zihniyetin kölesi olmuşlar,var güçleriyle dindarlara saldırıyorlar,Allah bu zalimlere fırsat vermesin,bidon gibi soysuzlarin emriyle,millete kan kustururlar.zalim ve kâfirler için yaşasın cehennem.
 • Yanıtla

Neron11

Darbelerde yüce Türk milletine diye başlıyor, bakın 104 emekli amiralin bildirisi ve diğer emekli subayların desteği boş değil, fetöcüler bitsede kendilerine Atatürkçü ve laikçi diyen kesim hala görevde , yani tehtit hiç bitmez, bildiri yayınlayan ve destek bildiren tüm emekli subayların hakları elinden alınmalıki ibretlik olsun, ama bizdeki adalet sistemi suçluyu korur.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23