Huawei'ye bir kötü haber daha! WhatsApp...

ABD ile Çin arasında yaşanan ticaret savaşı sonrası Huawe'ye yönelik ABD menşeili hizmetlerin yasağına WhatsApp'da eklenebilir.

25 Mayıs 2019 Cumartesi 08:28
Huawei'ye bir kötü haber daha! WhatsApp...

Google’ın Android lisansını askıya almasından sonra Huawei’nin kendi işletim sistemlerini kullanıma hazırladıklarını açıklaması, Huawei fanlarının içini bir miktar rahatlatmıştı. Yeni Huawei işletim sistemi, kendi uygulama mağazasıyla birlikte gelecek ve bu mağazada hangi popüler uygulamaların bulunacağı şu an için gizemini korumaya devam ediyor. 

ABD hükümetinin Huawei için uyguladığı yasak, yalnızca donanımsal ürünleri değil, yazılımsal ürünleri de kapsıyor. Bu nedenle yeni bir işletim sistemi ile birlikte piyasaya sürülecek olan Huawei akıllı telefonlarda WhatsApp gibi popüler uygulamaların bulunmayacak olma ihtimali oldukça yüksek.

Huawei’nin dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olduğunu düşünürsek çoğu geliştiricinin Huawei uygulama mağazasına uygulamalarını taşıyacaklarını öngörebiliriz. Bununla birlikte Huawei, ABD menşeli ürün ve hizmetleri satın alamayacağından akla ilk gelen pek çok uygulamanın Huawei telefonlarda olmama ihtimali yüksek.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Mayıs 2019 Cumartesi 08:28

YORUM YAZ

  • ........23 gün önce
    yesin zalimler birbirlerini
  • VeliVeli23 gün önce
    Felaket tellallığı yaparak abd nin ekmeğine yağ surmeyin
  • YAŞARYAŞAR23 gün önce
    Şayet mobil ürünlere yazılım geliştiriciler, HUAWEİ çıkaracağı kendi öz yazılım sürümüne özel yazılım desteği sağlanır, popüler arama motoru olan google alternatif bir arama motorunu da piyasaya sürerlerse, Bu hem Google firmasına, hemde Amerikan ekonomisine darbe olur. Şu an için dünyada tekel durumda olan Google arama motoruna alternatif bir arama motoru yazılımı geliştirmeleri ve bunu da bir ülkeye değil, bütün dünyaya global olarak destek vererek uluslar arası bir marka kimliği çıkarılmalıdır. Böylece bir ülke siyaseti istedi diye, bir kısım ülke veya marka kullanıcılara programı ve sistemi kısıtlayamasın.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Haziran 2019