• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

HTŞ kendini feshedecek mi? Resmi açıklama geldi

Suriye'nin İdlib kentinde ağır çatışmalar sürerken Heyet Tahrir'uş Şam'ın kendini feshetmeye hazırlandığı öne sürülmüştü. Gündeme gelen iddialar sonrası HTŞ'den açıklama geldi.

Yeniakit Publisher
2020-02-17 12:17:00 -
HTŞ kendini feshedecek mi? Resmi açıklama geldi

İdlib'deki silahlı muhalif gruplardan biri olan Heyet Tahrir'uş Şam kendini feshedeceğine ilişkin haberlerin ardından açıklama yaptı.

Suriye'de Rusya ve İran destekli güçlerin İdlib ve Halep kırsalında başlattığı saldırıların akabinde ülkede rejim karşıtı en aktif silahlı muhalif oluşum olarak gösterilen HTŞ'nin kendisini feshedeceği iddia edildi.

Sosyal medya ağlarında dolaşıma sokulan haberde "Türkiye ile HTŞ arasında fesih konulu oturumların yapılmakta olduğu" ve "grubun birkaç saat içinde kendisini feshettiğini açıklayacağı" iddia edildi.

"İddialar doğru değil"

Mepanews'te yer alan habere göre HTŞ yöneticilerinden birinin Step News'e yaptığı açıklamada, "Bu iddiaların kesinlikle gerçeği yansıtmadığı" ifade edildi. HTŞ'ye bağlı askeri isim tarafından yapılan açıklamada, böyle bir iddianın "utanç verici" olduğu belirtildi. Askeri isim tarafından haber kaynağına gönderilen ses kaydında bu iddialar kesin bir dille yalanlandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Fırat Kalkanı

O vakit Türk Ordusu ve ÖSO nun önünde koşar adım Esed ile savaşmaya gideceksiniz.O yüzden gelmiştiniz Suriyeye...Sizin yüzünüzden mazlum sivil halk bedel ödüyor.Halep düşerken seyretmiştiniz...Bu sefer elinizde silah seyredemezsiniz.O vakit TSK VE ÖSO o elinizdeki silahları sizden alıp ne yapacağını iyi bilir...HTŞ yönetimi kesinlikle israile çalışıyor...Asla güvenmiyorum hin oğlu hinlere...
 • Yanıtla

Tr.

Tabii fesh edecek önce adın "HTC" yapacak sonrada Samsung yapıp yoluna devam edecek...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23