• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hıristiyanlık propagandasına dikkat uyarısı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, 39’uncu İl Müftüleri İstişare Toplantısı’nda “İdeal bir toplum için din ve eğitim hizmetlerimizi en ileri seviyeye getirmek zorundayız” ifadelerine sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden destek geldi.

Yeniakit Publisher
2021-01-21 10:12:00 -
Hıristiyanlık propagandasına dikkat uyarısı

 Resul Ekrem Şahan  Ankara 

Türk Diyanet Vakıf Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, Erbaş’ın din ve eğitim hizmetlerinin en ileri seviyede olmasını istemesinin çok doğru ifadeler olduğunu ancak sözde kalmaması gerektiğini söyledi. Ünal, şöyle devam etti: “Özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı yöneticileri, il ilçe müftüleri başta olmak üzere bütün din görevlilerinin en önemli görevi, insanlarımızı yüce dinimiz İslam hakkında bilgilendirmek, onlara rehberlik etmek olmalı. Nüfusunun neredeyse tamamına yakını Müslüman olan Türkiyemizde istenmediği halde evlere İncil ve Hıristiyanlık propagandası yapan kitaplar gönderildiğine şahit oluyoruz. Özellikle sosyal medya internet vasıtasıyla gençlerimizin kafasını bulandırmak gençlerimize farklı vaatlerle Hıristiyanlık aşılamak ve bunları sanki legal bir iş yapıyormuş görüntüsü ile yapmaya çalışanları görüyoruz. Bu sebeple biz Türk Diyanet Vakıf Sendikası olarak başta sayın Diyanet İşleri Başkanımız olmak üzere Başkanlığımızın üst düzey bütün yöneticilerini, il ve ilçe müftülerimiz ile bütün personelimizi bu konuda dikkatli ve hassas olmaya çağırıyoruz.”

Yaşantımızla örnek olmalıyız!

İslam dinin amacının, insanlara hem bu dünyada hem de ahiret aleminde huzur vaad ettiğine dikkati çeken Türkiye Diyanet ve Vakıf Hizmetleri Kolu Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Diva-Sen) Genel Başkanı Mustafa Çopursuz ise şunları söyledi: “Adem aleyhisselamdan günümüze kadar bütün topluluklar, mutlaka bir inancı kalplerine yerleştirmişlerdir. Cenab-ı Allah tarafından gönderilen en son din ise İslam’dır. Biz iman ediyoruz. İnanıyoruz. Gelinen nokta itibari ile insanların fersah fersah dinden uzaklaştığını ve uzaklaşmanın faturalarının da neler olduğunu ağır bedeller ödeyerek görüyoruz. Erbaş’ın da bahsettiği gibi din görevlileri artık hizmeti en ileri seviyeye taşımalı. İnsanlığa yaşantılarımızla da örnek olmalıyız.”


Yeni Akit Gazetesi
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hadi ya.

Sayeniz de gençlerimiz ya ateist oluyor ya Hıristiyan. Iyisi mi Z kuşağıyla hiç uğraşmayın. Ters tepiyor.
 • Yanıtla

gündem

ıdeal toplum çıkartın kalıpları dökün.laik demokrat toplum
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23