• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Her türlü kötü alışkanlığa sahip genç, babasını o halde görünce tövbe etti

İdris Polat hoca, her türlü kötü alışkanlığa sahip bir gencin nasıl tövbe ederek medrese ilimlerini tahsil etmeye başladığını anlattı.

Yeniakit Publisher
2021-04-18 16:25:00 -

İdris Polat hoca bir sohbetinde, bir gün kolları jiletli bir gencin kendisine gelerek tövbe etmek istediğini söyledi. Gencin medrese ilimlerini tahsil etmek istediğini belirten İdris Polat hoca, kötü alışkanlıkları da olan gencin dönüş hikayesini anlattı.

İdris Polat hoca şunları söyledi:

Hocam, dedi; ben kötü biriyim. Mahallede benden kötüsü yok. Oturduğum sokakta, içinde hırsızlık yapmadığım bir tane ev yok. Bir gün kafa kötü bir şekilde eve geldim, uyuyorum. Eve hırsız girmiş. Sesler var, eşyaları karıştırıyor. Salonda birisi var. Uyandım. Yarı uyanık yarı uyku durumunda... Kafa da zaten yarı ayık yarı sarhoş. Elime iyi bir sopa aldım. Yavaş yavaş kapının önüne geldim. İçeri gireceğim, kafasına vuracağım. İyice yaklaştım. Kapıdan baktım, babam kafasını secdeye koymuş hıçkıra hıçkıra ağlıyor. Allah'ım çocuğumu bana, İslam'a bağışla. Sen Hz. Ömer Peygambere giderken ona yolda hidayet etmedin mi? Sen nice kötülere hidayet edip de doğru yola çevirmedin mi? Ne olursun oğlumu bana bağışla, İslam'a bağışla ya Rabbi, diye ağlıyor. Orada elimdeki sopa düştü. Ben oraya yığıldım. Benim için orada hayat bitti.

İdris Polat, gencin kötü alışkanlıklarını bırakması için babasından dayak yediğini ama vazgeçemediğini, duanın etkisiyle gencin etkilenerek vazgeçtiğini belirterek, duanın gücüne vurgu yaptı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

volkan

duadan başka yol yok. Çocuklarımızı ne kadar korursak koruyalım şeytan bir delikten ailemize giriyor. Onu uzak tutmanın tek yolu dua.
 • Yanıtla

Birisi

Son cümle yanlış duanın gücü diye birşey yok. (Böyle demek şirk olabilir.) Bütün güç Allahın. Allahtan başka güç sahibi yok. Peki ifade nasıl olmalıydı? Ettiği dua vesilesiyle Allah ona yardım etti. Şeklinde olmalıydı.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23