• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Her gün ayrı vaka... Korona derken bu salgını gözden kaçırıyoruz!

Artan vakalar nedeniyle herkes koronavirüs salgınına odaklanmışken, memleketin dört bir yanından her gün yeni kumar haberleri geliyor. Aileleri dağıtan, insanları bataklığa sürükleyen kumar salgını da maalesef giderek yayılıyor!..

Yeniakit Publisher
2021-04-21 12:00:00 -
Her gün ayrı vaka... Korona derken bu salgını gözden kaçırıyoruz!

İçinde bulunduğumuz kısıtlama koşullarında bu görüntüler, “ Kovid-19 tedbirlerine uymadılar” şeklinde sunulsa ve herkes sosyal mesafe ve maskeye odaklansa da, sinsi tehlike göz ardı ediliyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki en ücra köylerden en kalabalık şehirlere kadar her yerde, her yaş grubundan kişiler arasında resmen bir “kumar salgını” yaşanıyor. Kovid-19 salgınıyla uğraşırken, toplumu ifsat eden ve daha yıkıcı olan kumar salgını es geçiliyor!

Sadece dün 2 şehirden haber geldi

Hemen her gün yurdun dört bir yanından gelen kumar haberleri dün de Kocaeli ve Sivas’tan geldi.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Kartepe ilçesindeki bir villada Kovid-19 tedbirlerine uyulmadığı bilgisine ulaşıldı. Yapılan denetimde, villadaki 32 kişinin sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği, mesafe ve maske kuralına uymayarak kumar oynadıkları belirlendi.

Sivas’ın Suşehri ilçesinde, jandarma ekiplerinin, metruk bir binaya yapılan baskında yaşları 28 ile 51 arasında değişen 8 kişi kumar oynarken yakalandı. Şüphelilere, kumar oynamaktan ve Kovid-19 tedbirlerini ihlal etmekten toplam 38 bin 440 lira ceza uygulandı.

Milli Piyango’yu uhdesinde bulunduran Türkiye Varlık Fonu ile Sisal-Şans Ortak Girişimi arasında 10 yıllık “hasılat paylaşımı” modeline geçildi, hasılatı artırmaya ve daha fazla kişiye ulaşmaya yönelik büyük(!) hedefler kondu.

Artık Sayısal Loto, Süper Loto, On Numara, Şans Topu, Kazı Kazan gibi kumar oyunlarına, Milli Piyango’nun sitesinden veya cep telefonlarına indirilerek de erişilebiliyor. Bununla birlikte, yasal(!) bahis sitelerinin de istedikleri gibi faaliyet göstermelerine ve hatta sportif faaliyetlere sponsor olmalarına bile izin veriliyor. Kumarın bu denli normalleştiği ve yaygınlaştığı bir ortamda, toplum da bu belanın içine sürükleniyor.

Kaynak: Milli Gazete

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

adem

İşyerlerini kapat okulları kapatın insanlar  insanları eve kapat ramazan bayramı herkesi eve kapat insanlar ne yapacak
 • Yanıtla

Nadim Hatipoğlu

Bu kumar illeti içki fuhuş uyuşturucu birde özenti illeti bu ülkeye insanlığa çok büyük bir bela Corona hastalıklar savaşlar bunların yanında basit kalır. Allah CC bu illetlerden insanlık alemini Müslüman alemini Müslüman Türk milleti ni ülkemizi korusun amin.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23