• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

HDP'nin Gergerlioğlu paniği! 'Ceza, iktidar baskısıyla onandı'

HDP yönetiminin, FETÖ ve PKK sevici Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na verilen 2,5 yıllık hapis cezasıyla ilgili paniği sürüyor. Gergerlioğlu'nun milletvekilliği önümüzdeki günlerde Yargıtay tarafından onanan cezası TBMM'de okunduktan sonra düşecek.

Yeniakit Publisher
2021-02-20 23:54:00 - 2021-02-21 00:32:46
HDP'nin Gergerlioğlu paniği! 'Ceza, iktidar baskısıyla onandı'

 Yeniakit.com.tr 

HDP yönetiminden, önümüzdeki günlerde milletvekilliği düşecek FETÖ ve PKK sevici Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında bir açıklama daha geldi. HDP tarafından yapılan açıklamada; AK Parti iktidarı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hedef alınarak, "Ceza iktidar baskısıyla onandı." yalanı ortaya atıldı.

Yine AİHM'e yaslandılar

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Yargıtay ayrıca propaganda konusunda kendi içtihatlarına da aykırı bir karar vermiştir. Bunun nedeni de yine siyasi saikler ve iktidarın baskısıdır. Sivil toplum kuruluşlarında başkanlık yapmış olan ve çözüm sürecine doğrudan katkısı bulunan Gergerlioğlu’nun, alenileşmiş bir haberin içeriğini paylaşmasının propaganda suçu olarak değerlendirilmesi gerek mahkûmiyet kararını onayan Yargıtay’ın gerekse de Anayasa Mahkemesi ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin içtihatlarına aykırıdır."

Sadece bir haber linkini paylaşmış!

"Üstelik halen yayıncılık faaliyetine devam eden haber sitesinde yayınlanan ilgili haber hakkında herhangi bir soruşturma veya erişim yasağı kararı olduğuna dair karar dosyasında bir belge ve bilgi de bulunmamaktadır. Gergerlioğlu, sadece bir haber linkini paylaştığı için cezalandırılmaktadır."

İnsan hakkı kılıfına büründüler!

"AKP-MHP iktidarı, ayrım yapmadan her kesimden insanın haklarını sonuna kadar savunan milletvekilimizi ve ona oy veren Kocaeli halkını cezalandırmak istemektedir. İktidar, yaptığı insan hakları ihlallerinin duyurulmasını istememektedir."

Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliği, Yargıtay tarafından onanan hapis cezası TBMM'de okunduktan sonra düşecek.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Serhat

Meclisten atılmalı ve tamamen temizlememeliler 2 yıl 5 yıl deyin 50 yıl güneş görmemeli ve malvarlıklarına elkonulmalı.... hdp kapatılmalı ve bu pislik temizlenmeli
 • Yanıtla

KARADAGLI

TABI CANIM GERGERLIOGLU NUN MILLI DURUSU, MILLIYETCI OLUSUNDA KIMSENIN SUPHESI YOK ZATEN ONUN ICIN HDP DE MILLET VEKILIYDI HADI ORADAN 100 DE 100 TEROR SEVICIDIR VE CEZASINI CEKECEKTIR SIRA DIYER IHANETCILERE DE GELECEK
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23