HDP’li vekil itiraf etti! Bizi hendeklere onlar soktu

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, "Hendek olaylarını FETÖ, darbe yapmak için organize etti" itirafında bulundu.

13 Haziran 2019 Perşembe 01:33
HDP’li vekil itiraf etti! Bizi hendeklere onlar soktu

CHP ve İYİ Parti ile iş tutan eli kanlı terör örgütünün siyasi temsilcisi HDP'nin Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın "Hendek olaylarını FETÖ, darbe yapmak için organize etti" itirafı sonrası gazeteci yazar Yakup Köse, "Mâdem FETÖ organize etti siz niye o hendeklere girdiniz Sayın Paylan?" diye sordu.

Diyarbakır, Şırnak, Mardin, Batman ve Siirt il merkezileri ile Sur, Cizre, Nusaybin, Silvan ve Silopi gibi ilçelerde hendek kazan PKK'lı teröristler Anadolu’nun doğu bölgesini işgal edilmeye çalışmıştı. ‘Özerklik’ ve ‘serhildan’ hayalleri, bölge halkının terör örgütüne destek vermemesiyle kazdıkları hendeklere gömülen PKK'nın siyasi kolu HDP'nin Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ın katıldığı canlı televizyon programında, “Hendek olaylarını FETÖ, darbe yapmak için organize etti” itirafında bulundu.

Paylan'ı bu itirafı sonrası Yakup Köse, şu ifadeleri kaleme aldı:

Paylan’ın sözleri bana, 15 Temmuz işgal teşebbüsünü gerçekleştiremeyen FETÖ ve CHP unsurlarının “15 Temmuz tiyatrodur” demelerini hatırlattı. Başarılı olsalardı ‘halk’ kazanmış olacaktı, başarılı olamayınca suçu ortaklarına atıyorlar.

Mâdem FETÖ organize etti siz niye o hendeklere girdiniz Sayın Paylan?

Sizi o hendeklere FETÖ’yle kim soktu Sayın Paylan?

Hendek terörüne destek vermeyen bölge halkını ‘işbirlikçilik’le suçlamıştınız, mezkûr programdaki sözlerinizle kimin kimlerle işbirliği yaptığı ortaya çıkmadı mı Sayın Paylan!

Hendek olaylarını FETÖ, darbe yapmak için organize etti” demeniz güzel bir itiraf Sayın Paylan, tıpkı Nihat Genç’in itirafı gibi. O da geçtiğimiz günlerde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı Ekrem İmamoğlu kazanırsa İSPARK’ı HDP’ye vereceğini, bunun da İstanbul’da binlerce Kandil terör üssü demek olduğunu, ayrıca elinde İmamoğlu hakkında belgeler olduğunu ama seçim öncesi İmamoğlu’nun aleyhine olacağından belgeleri açıklamayacağını itiraf etmişti. Sayın Genç, İmamoğlu’nu ayrıca FETÖ’ye karşı tavır almamakla da suçluyor ama yine de ona oy verilmesini söylüyor.

Görülüyor ki, 2015’te doğuda açılan ve içine tüm terör unsurlarını koyanlar yeni hendeği İstanbul’da açmışlar. İçine de, doğuda olduğu gibi sadece PKK ve FETÖ’yü değil, kendilerini ‘yurtsever’ diyenleri de koymuşlar!

23 Haziran sonrası İstanbul’daki hendekle ilgili bakalım kimlerden ne itiraflar gelecek, ömrü olan görür!

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Haziran 2019 Perşembe 01:33

YORUM YAZ

 • MuhammedMuhammed5 gün önce
  Batman da hendek olayı olmamıştır bilginize
 • Vanlı mehmetVanlı mehmet7 gün önce
  İyide arkaşlar kürtler neden kandırılıyor tabiki müslüman kürtlerle hdp lileri karıştırmayalım nedenmi ahmak siysetcileri oldugu için bugünde chp kullanıyor zerre akılları yok.
 • Veysi kaçanVeysi kaçan9 gün önce
  Bu ermeni milletvekili bence doğru konuştu. PKK ve YPGdış güçlerin talimatıyla kararlar alırlar. Parayı basan kullanır..... ermeni milletvekili garo da bunu söylemeye çalışıyor aslında
 • iskenderiskender10 gün önce
  Bizi fetö yönetti itirafına cevab !15 temmuz kalkışması kıyamet alâmetle-rinde bildirildi "şehir 3 kere sarsılacak içindeki kâfirleri,zalimleri ve münzfikleri dışarı atacak orada halis iman kalacak".Bu hadisişerif 4-5 tanedir,bakabilirsiniz.Kim kimin emriyle iş yapıyor,dünyada olup duran zulmün arkadında lanetlilerzaten inkar etmiyorlar,birde gelecekteki pilânlarını açikladılar ! dümyada sadece 500.000 insa bırakacak gerisini yok etmeğe başladılar bile,avrupaya gelen takriben 20.000 sahibsiz çocuk nerede.Kurdukları vakıfla dünyi kısırlaştırıyorlar.Şimdi âyeti yazıyorum"okâfirişbaşşına geçtimi ekini biçer nesli keder".
 • İsaİsa10 gün önce
  Tabi tabi fetö ile kol kola yaptınız..hiç de mahsum değilsin terör sevici
 • HidayetHidayet11 gün önce
  Bazende Allah yardım eder ve içlerinden birini konuşturur.işte budur.binlerce defa anlattık ama kimseyi inandıramıyorduk.itiraf isabetli olmuştur.
 • zalim analizcizalim analizci11 gün önce
  koskoca teröristparti kurmuşsunuz ipsiz sapsız sümüklü çişini tutamayan fetoş denilentopuntakım elbiysesi ile gerdeğe giriyorsunuz hiç bir tereörist partisine yakışırmı
 • MlymMlym11 gün önce
  Ah be Kürt kardeşim biraz Cesaret!
 • Büyük Turan HareketiBüyük Turan Hareketi11 gün önce
  HDP fasist ve kürt irkciligi yapan bir partidir ve bizim yüce TBMMde oturup paralari götürüyorlar. TC Devleti HDPnin kökünü kazimasi lazim. Tüm HDP üyeleri Türk vatandasligindan atilmali. Onlarin memleketi ABD ve AB. Bunlari beslemek onlarin vatan hainligine ortak olmak anlamina geliyor. Yokmu bu ülkede Türklerin haklarini savunacak bir parti? Umarim AKP ve Reisimiz gereken adimlari atar. Aksi takdirde, Allah korusun, ic savas cikar.
 • AliAli11 gün önce
  1918 lerde ruslar kişkitiyordu, akilli olun. Sadıka i millet dedi Turkler size. Kurtler de ummet içinde olacagina amerikanya askeri olmaktan uzaklaşacak
 • ihsanihsan11 gün önce
  iyide sizinde fetö nünde arkasında kim var abd değilmi söylesene densiz
 • hizipsavarhizipsavar11 gün önce
  HDP VE PKKbir ermeni terörö örgütüdür. bunu için kahin olmaya gerek yok açın bakın soylarına soplarına kendini buraya ait gören bizdendir. ama görmeyenin cehennem orda yardım ederiz giderler.
 • ahmetahmet11 gün önce
  hala araci taseron orgutlerin ismini verip asıl patronu gizliyorlar. PATRONUMUZ A.B.D. dir DIYEMIYORLAR!
 • vesselamvesselam11 gün önce
  Hadi ordan ben olsam birinizi tutmam orda bedavadan para alıyorsunuz vatan hainleri
 • AdaletAdalet11 gün önce
  Biraz vicdanınız varsa yetkililere iletin.
 • Suçlu SayılanSuçlu Sayılan11 gün önce
  Hendekleri temizleyen emniyetçiler ödül aldı.Fetodan tutuklu.Diyarbakir Ağır ceza Silahindan bulsun hakim ve savcıları.
 • Aziz MetinAziz Metin11 gün önce
  O zaman, o hainlikleri destekleyenlere hesap sorun.
 • HadraHadra11 gün önce
  İyi de sen Kürt değilsin ki kalkıp kürt vakasını konuşuyorsun Paylan Bey! sen ve Mensupların katlettikleri Elçilerimizin Hesabını ver! Müteakiben Sarkisyan!nın Hocalıdaki katliamının bir gün olsun hiç dile getirdinmi? Kınadınmı?daha sonra gel Türkiyedeki Meseleleri konuşma hakkını iste!
 • HadiHadi11 gün önce
  Sümüklü! anadan yahudi babadan ermeni bunlar kendi beyanıdır.Her kötülük bu azınlık zındıklardan deyilmi.Arkalarında kendileri gibi inkârcı devletlerin ajanları var,işte sokaklardekibankartlar (velevki ibneyiz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tavsiyem kafanızı başkasına kiraya vermeyin,bu hayatta gemisini kurtarana kaptan denecek.Mümin cennete girecekler.Orada pişman olmak yalvarmak ağlamak işe yaramaz,bunu anla EY İNSAN ! Yoksa ALLAH'IN kutret elinden kaçıp kurtulabilecekmisin.Allah'da yokmuş muhammad'de hepsi yalanmış.celâl şengün.görecek bileceksinAllah var yüzbinlerce elçisi var.
 • iskenderiskender11 gün önce
  Sizin aklınız yokmu,ALLAH kitab ve peygamber gönderdi,etrafınızda örnek alabileceğiniz iyi insanlarda vardı.Mahşerde hiç bir mazeret işe yaramaya-cak,ya beni âdem ! enlâ tabiduşşeytaninnehu leküm aduvvun mubin ve eniğbuduni ! haza siratın mübin.Cehennemlikler başını önüne eğip cezaya razı olmasalar bile cehenneme gireceklerkendimiz ettik,bu durumu hakettik diyecekler,o da işe yaramayacak.
 • İsaİsa11 gün önce
  Bir ermeni olan ve türkiyeyi sevmeyen bu adamın söylediklerinin hiçbirine inanmıyorum. Hiç de mahaum değil
 • SuçsuzSuçsuz11 gün önce
  Hendekte karşı mücadele eden,Diyarbakırda,Surda mücadele eden,emniyet mensupları Feto suçunda cezaevinde,anlayamadım gitti.Gönül ister ki yargılamalar yeniden yapılsın.Yargjtaydan döner Inşallah.
 • Kâmil Kâmil 11 gün önce
  Bu gidişle neredeyse, Pkk'nın terör örgütü olduğunu, bu oyuna sahip çıkamayan millete ispat etmek zorunda kalacağız.Artık kendimize gelelim.İktidarda kim olursa olsun milletin açık desteği olmadan işi zordur.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019