HDP'li belediyede peygamber hazımsızlığı

Terör örgütü PKK'nın siyasi ayağı HDP'nin elinde bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından mevlit programı talepleri kabul edilmeyen Peygamber Sevdalıları Vakfı, HDP'li belediye yönetimine tepki gösterdi.

25 Nisan 2019 Perşembe 10:36
HDP'li belediyede peygamber hazımsızlığı

Peygamber Sevdalıları Vakfı, mevlit programı dolayısıyla taleplerini kabul etmeyen HDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yönetimine tepki gösterdi. Vakıftan yapılan açıklamada, 28 Nisan Pazar günü saat 13.00'te Newroz Parkı'nda  "Hazreti Peygamber'i Anlama ve Sünnetini Yaşama" programı düzenleneceği belirtildi. Düzenleme kurulunun, alanda ek seyyar lavaboların kurulması, su ihtiyacının karşılanması ve katılımcıların belediye ait otobüslerle alana taşınması için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne başvurduğu belirtilen açıklamada, "Ancak Büyükşehir Belediyesine yapılan bu müracaat, hiçbir gerekçe gösterilmeksizin reddedilmiştir. HDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin bu tavrı, ilk icraatı olarak kayıtlara düşecektir" denildi. Diyarbakır'ın sosyal ve kültürel geçmişine katkı sunan mevlit programına karşı yapılmış olan bu yanlıştan ivedilikle vazgeçilmesi istenen açıklamada ise, "Belediyeler, halka hizmet makamıdır. Belediyeler, kendi hizmet sınırları içerisinde yaşayan halkın taleplerini yerine getirmekle sorumludur. Özellikle halkın yoğun teveccüh gösterdiği bu tür etkinliklerde,vatandaşlara her türlü kolaylığı sağlamak, belediyenin asli görevlerindendir. Düzenleme kurulu olarak, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesini, halkın bu taleplerini dikkate alarak içinde bulunduğu yanlıştan bir an önce vazgeçmeye davet ediyoruz" ifadesine yer verildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 10:36

YORUM YAZ

 • AlperenAlperen24 gün önce
  bu kardeşlerimiz pkk'ya karşı mücadele eden KÜRT kardeşlerimizdir.her kürt pkk'lı ASLA değilidir
 • AlpAlp24 gün önce
  ATEŞE TAPANLAR HİÇ PEYGAMBERE SAYGI GÖSTERİR Mi? GAYET NORMAL. ANCAK, ALLAH A TAPAN MİLLETİN ATEŞPERESTLERİ YÖNETİME SEÇMELERİ ÇOK DÜŞÜNDÜRÜCÜ!!!
 • Destek olunDestek olun25 gün önce
  Reis müslüman kürt kardeşlerimize destek olun. Hazımsız kafirlerin canları cehenneme.
 • DiyarbakırlıDiyarbakırlı25 gün önce
  Görün işte hdp nin ne imansız olduğunu.oylarınızı hdp ye verirken düşünecektiniz.her seçimde dinnen imannan kandırıp kazandığında imansızın önde gideni...
 • HamiHami25 gün önce
  Karamolla temel kapak olsun sana
 • meçulmeçul25 gün önce
  onun bunun ..ri bunlar.....
 • ADOADO25 gün önce
  PEYGAMBER SEVDALILARI VAKFI KESİNLİKLE DESTEKLENMELİDİR SÜREKLİ GÜNDEMDE TUTULMALIDIR.NE YAZIK Kİ HİÇBİR MEDYA BU ORGANİZEYİ GÖRMÜYOR ASALA+PKK=HDP YE KARŞI HZ PEYGAMBER SEVDALILARI ALLAH ONLARDAN RAZI OLSUN.
 • KahramanKahraman25 gün önce
  Bu şerefsiz pkk lılar dinsiz ve ateistirler. Bu töterisleri meclise sokmamak lazım
 • Sert Müdahale LazımSert Müdahale Lazım25 gün önce
  Hani %99 u müslüman bir ülkeydik !!! KAfirler çoğalmış, %60 müslüman çıkar sa duacıyız yine de.
 • Vahid KaraçileliVahid Karaçileli25 gün önce
  Ne demek peygamber sevdalıları vakfı?... Buradan Peygamber istismarcıları vakfı kokusu geliyor. Her müslüman Peygamber sevdalısıdır.FETÖ vakıflarıFETÖ okulları FETÖ dernekleri de böyle istismara yönelik isimler kullanırlardı. Böyle isimler kullananların eğer saf değillerse başka düşünceleri vardır diye düşünmeden edemiyor insan. AKİT de bu isimlere aldanarak alet oluyor. Böyle İSTİSMARA AÇIK isim olmaz. Kusura bakmayın yaut yeter artık düşün İslam'ın, Peygamber'in yakasından...PKK'da izinle mevlit okutmak da nereden çıktı hem?
 • mehmedimmehmedim25 gün önce
  ONLARpeygamberdüşmanıdır..fazlasözegerek yok..
 • Jobbik Partisi Jobbik Partisi 25 gün önce
  HDP/PKK göbek atarak Ermeni, Hristiyan ve Israillilerin bayramini kutlar. Bu yaratiklari bu topraklardan yok etmemiz lazim.
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU25 gün önce
  NE BEKLİYORDUNUZ.NORMALDİR.ONLARIN MÜCADELELERİ BİZİMLE.MASKELERİ BARIŞ,DEMOKRASİ.İŞBİRLİKÇİLERİ CHP,İYİ PARTİ,SAADET PARTİSİ....SAAAAY..
 • AliAli25 gün önce
  Onlarda sadece amerikanya ve bati, ermeniya sevdasi olur.
 • yazmıyorumyazmıyorum25 gün önce
  ++kendini milli sayan temel karamollaoğluna kapak olsun örtülü chp ve hdp ye destek veren temel sahtekarı seni sandıkta bu millet böyle beller karaktersiz adam camilere yatırımlara israf diyen fuzuli adam odilsiz şeytanlargibi neden susuyorsun ingiliz ajanı. senin düşmanın besmele ve tevhittir takma sakalı kra gavur
 • yazmıyorumyazmıyorum25 gün önce
  ++kendini milli sayan temel karamollaoğluna kapak olsun örtülü chp ve hdp ye destek veren temel sahtekarı seni sandıkta bu millet böyle beller karaktersiz adam camilere yatırımlara israf diyen fuzuli adam odilsiz şeytanlargibi neden susuyorsun ingiliz ajanı. senin düşmanın besmele ve tevhittir takma sakalı kra gavur
 • Serdar ÇapanoğluSerdar Çapanoğlu25 gün önce
  Siz bu sözde demokrasiye önce biraz mola verin ve anarşistlere anladıkları anarşi dilinden konuşun. Sonra onlar demokrasinin ne olduğunu anlayacak. Yoksa bu yıkıcılarla mücadele zor.
 • aliali25 gün önce
  layık olduğunuz gibi yönetilirsiniz..üstelemeyin...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019