HDPKK'lı Sezai Temelli CHP ile ittifakı anlattı

HDPKK'lı Sezai Temelli, katıldığı canlı yayında 23 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. PKK sevici Temelli, "AK Parti'ye 31 Mart'ta kaybettirdiğimiz gibi 23 Haziran'da da kaybettireceğiz." dedi.

19 Haziran 2019 Çarşamba 15:15
HDPKK'lı Sezai Temelli CHP ile ittifakı anlattı

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 23 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. HDPKK'lı Temelli, "AK Parti'ye 31 Mart'ta kaybettirdiğimiz gibi 23 Haziran'da da kaybettireceğiz." ifadelerini kullandı. İstanbul seçimlerinin 'Demokrasi Mücadelesi' olduğunu savunan PKK sevici Eş Genel Başkan, 31 Mart'ta oy vermeyen 200 bin HDP seçmeni olduğunu iddia ederek, seçmenlerine CHP'nin adayı için destek olma çağrısı yaptı.

'Artık çözüm süreci olmaz'

Seçimin yenilendiği tarihte Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla görüştürülmesi sonrası 'yeni bir çözüm süreci' başlayacağına yönelik iddiaları da cevaplayan HDPKK'lı Temelli, "AKP, Kürt meselesinde samimi bir parti değil" ifadesini kullandı. "AKP'nin fabrika ayarları bozulmuş." diyen PKK sevici, "Fabrika ayarları düzelse bile çözüm süreci olmaz." şeklinde konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Haziran 2019 Çarşamba 15:15

YORUM YAZ

  • GüneyrüzgarıGüneyrüzgarı1 ay önce
    Kürt milletinin yaşadığı toprakları,arz-ı mevud olarak adlandıran,Kürtleri de dahil ederek işgalci olduklarını ima eden,yani o toprakların asıl sahibininYahudiler olduğunu aleni bir şekilde ifade eden maskeli,tasmalı zat,sen mi Kürt meselesinde samimisin yoksa.Ey hâkiki müslüman Kürt kardeşlerimiz ve o topraklarda yaşayan diğer bu ülkenin vatandaşları,bunların gerçek amacını Sezai TEMELLİ açıkça belirtiyor,oyun büyük yani.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Temmuz 2019