HDP, doların yükselmesini Öcalan'a bağladı

PKK'nın siyasi ayağı HDP yine şaşırtmadı, doların yükselmesini Öcalan'a bağladı.

16 Ağustos 2018 Perşembe 08:56
HDP, doların yükselmesini Öcalan'a bağladı

Küresel eşkıya ABD'nin, bölgenin yeni hakimi Türkiye'ye karşı başlatmış olduğu ekonomik savaş sonrası, Türk Lirası bir miktar değer kaybına uğradı. Bu durum karşısında Meclis'teki partilerden çeşitli çözüm önerileri geldi. Kimisi hükümete sonuna kadar destek verilmesi gerektiğini savunurken, kimisi de Meclis'i toplantıya çağırarak ülke sorunlarının acil bir şekilde görüşülmesini istedi. MHP hükümetin yanında olduğunu beyan ederken, CHP içinde devlete bağlılığını açıklama isteyen bazı isimler CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun engeline takıldı.

'Ülkeye sahip çıkalım' diyen CHP'lilere Kılıçdaroğlu karşı çıktı

TERÖRİST BAŞINA ÖZGÜRLÜK TALEBİ

Meclis'e girmeye hak kazanan siyasi partilerin ekonominin toprlanması için çeşitli çözüm önerileri sunmasına, terör örgütü PKK'nın siyasi ayağı HDP de katıldı. Ancak Kandil'in partisi HDP'nin çözüm önerisi oldukça farklı.

HDP'li sözcü Dilan Dirayet Taşdemir ekonomik krizle ilgili partisinin çözüm önerisini açıkladı. Taşdemir, yaşanan ekonomik krizin terörist başı Öcalan'a uygulanan tecrit politikalarından kaynaklandığını söyleyerek, Öcalan'ın özgürlüğünü istedi.

Günün Özeti

Haber Tarihi: 16 Ağustos 2018 Perşembe 08:56

YORUM YAZ

 • onuncu Köyonuncu Köy4 ay önce
  Kurban oldugummevlamhakikaten hikmetinden sual olunmaz.... Vermeyince vermiyorsun vermediklerine bakincada ne kadar hakli oldugunayan beyan ortada.. Yanlis cumle kullandiysam affet rabbim,
 • SOL CHP İSLAMA SAVAŞ AÇAN LANETLENMİŞTİR SOL CHP İSLAMA SAVAŞ AÇAN LANETLENMİŞTİR 4 ay önce
  HOCASI KİM
 • metin cebecimetin cebeci4 ay önce
  Eee o zaman birini yok edersek iki problemide halletmis oluruz;
 • MehmetMehmet4 ay önce
  Bu geri zekalıları haber etmemek lazım. haber olmaya bile layık değiller. Bunlar da kendilerini bir şey zannediyorlar. Bir kere taşeron örgüt oldukları ve maşa oldukları kendileri de biliyorlar.
 • maraşlımaraşlı4 ay önce
  Yalancıyı Türk ordusu Öcalan (namı diğer artin agopyan) hangi dağın itiki bu soysuz yüzüne ekonomi bozulsun. bunlara laf etmeye değmez neyse it ürür kervan yürür.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Aralık 2018