• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hayko Bağdat'ı kim susturacak? Sözde gazeteciden teröristi öven skandal mesaj

Ermeni asıllı 'Gazeteci-Oyuncu' Hayko Bağdat paylaştığı Twitter mesajı ile 3 Kasım'da Suriye'de öldürülen terörist Özge Aydın için üzüntülü olduğunu ifade etti.

Yeniakit Publisher
2019-11-09 16:57:00 -
Hayko Bağdat'ı kim susturacak? Sözde gazeteciden teröristi öven skandal mesaj

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr  Ermeni asıllı sözde 'Gazeteci-Oyuncu' Hayko Bağdat, paylaştığı skandal twitter mesajı ile 'Ceren Güneş' kod adlı PKK/YPG'li terörist Özge Aydın'ın ölümünden üzüntü duyduğunu söyledi.

Suriye'de etkisiz hale getirildi

Devrimci Komünarlar partili Özge Aydın, Suriye'deki YPG saflarında eylemlere katılırken etkisiz hale getirildi. Ermeni asıllı Hayko Bağdat, terörist Aydın'ın Serekaniye Tall Tamir bölgesinde çıkan çatışmada şerefli Türk askeri tarafından öldürülmesinden sonra bir mesaj paylaştı.

Bağdat mesajında terörist Aydın'ın kod adını kullanarak, "Ceren gencecik bir doktordu. İzmirli. Rojava'da uzun uzun konuşmuştuk. Hayatını kaybetmiş. Çok üzgünüm." dedi.

Kamuoyunda 'Gazeteci-Oyuncu' olarak tanınan Ermeni asıllı Hayko Bağadat'ın paylaşımına tepki yağdı. Sosyal medya kullanıcıları Bağdat'ın mesajına hainler tarafından Şehit edilen emniyet güçlerimiz fotoğrafları ve bilgileri ile cevap verdi.

Turuncu listede aranıyordu

YPG/PKK saflarında askeri eğitim alan 'Ceren Güneş' kod adlı Özge Aydın, İçişleri Bakanlığı'nın 'Terörden Arananlar Listesi'nde turuncu kategoride yer alıyordu.

Terörist Aydın, 2011 yılında Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) Genç-Sen içerisinde faaliyet yürütmeye başladı.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olduğu dönemde Özgür Sağlık Öğrencileri (ÖSÖ) adlı yapılanma içinde faaliyette bulunan Aydın, terör örgütlerince organize edilen yürüyüş, basın açıklaması, protesto, kanunsuz gösteri, pankart açma gibi eylemlerde de bulundu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ovalı

Ey Kürt müslümanlar size sesleniyorum. At izi it izine karıştı. Müslüman Kürt ün izi Ermeni izine karıştı . Haberiniz olsun. Gaflet uykusunda uyanın !!! Komonist Türklerin izide aynı, aynı izde.
 • Yanıtla

ali

ekmek yedigin vatana ihanet edip teroriste kandan beslenenlere agit yakan senin de akibetinin onun yaninda olmasini temenni ederdim...kimbilir bekli olur
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23